Edmunds Veizāns

Nominēts “Dejas balvai 2017–2018” kategorijā “Ieguldījums dejas mākslā” par mūsdienu dejas vides veidošanu, pedagoģisko un organizatorisko darbību.

Edmunds Veizāns ir deju pedagogs, horeogrāfs, dejas pedagoģijas doktors, LKA Latvijas Kultūras koledžas docents, deju studiju programmas vadītājs, profesionālās ievirzes izglītības iestādes “Veizāna deju skola” direktors. Organizē valsts un starptautiska mēroga bērnu un jauniešu pasākumus, dažāda formāta deju kolektīvu vadītāju kursus un seminārus, aktīvi veidojot un atbalstot mūsdienu un hip-hop dejas vidi Latvijā.

Darbojas mūsdienu dejas konkursu žūrijās, tostarp kā “Europe Cup” galvenais tiesnesis Klaipēdā, Viļņā, Tartu.

Kā eksperts un konsultants sadarbojas ar Izglītības un zinātnes ministriju, Valsts izglītības satura centru, Kultūras ministriju, Latvijas Nacionālo bibliotēku, Latvijas Nacionālo kultūras centru u. c.

Biedrības “Jauniešu centrs i-deja” vadītājs un sabiedriskās organizācijas “Hip-hop kultūras centrs” biedrs.

No 1999. gada regulāri veido mūsdienu un hip-hop deju uzvedumus. 2017.–2018. gadā –  Veizāna deju skolas dejas uzveduma “Es esmu Pelēkais” režisors un horeogrāfs; Latvijas Kultūras koledžas dejas uzveduma “Pareizs ir nePareizais“ režisors un horeogrāfs; Veizāna deju skolas koncertuzveduma “16 apskāvieni pilnīgai dzīvei” režisors un horeogrāfs; Latvijas Kultūras koledžas dejas programmas uzveduma “Saderam, ka saderam?!” režisors un producents.

© 2019 Latvijas dejas informācijas centrs