Inta Balode

Nominēta “Dejas balvai 2017–2018” kategorijā “Ieguldījums dejas mākslā” par dejas pētniecību un dejas vides veidošanu Latvijas reģionos.

Inta Balode ir dejas kritiķe un kuratore, “Dance.lv Žurnāls” redaktore, Latvijas Dejas informācijas centra valdes priekšsēdētāja. Raksti un recenzijas par deju publicēti “Kultūras Dienā”, žurnālā “Mūzikas saule”, “Dance.lv Žurnāls” u. c.

Kopš 2013. gada dažādās Latvijas vietās rīko ceļojošo festivālu-semināru “Jauna deja jaunā vietā”, kas pulcina laikmetīgās mākslas praktiķus un teorētiķus no Latvijas un ārvalstīm. Darbojas arī kā Lūznavas mākslas piknika laikmetīgās dejas programmas kuratore.

Kā biedrības “Laukku” valdes locekle no 2017. gada aprīļa organizē Latvijas valsts simtgades projektu “Burtnieku pils tīstokļus meklējot”. Tā ietvaros gada garumā starptautiska mākslinieku un teorētiķu grupa tikās ar Burtnieku novada Sociālā dienesta darbiniekiem, klientiem un citiem novada iedzīvotājiem dejas, mūzikas, mākslas, filozofijas un literatūras lekcijās, darbnīcās un meistarklasēs, kopīgi veica praktiskus darbus un piedalījās sarunās ar dažādu jomu pārstāvjiem.

No 2018. gada jūnija līdz 2019. gada martam Lādezerā biedrība “Laukku” rīkoja laikmetīgās dejas izrāžu, sarunu un meistarklašu ciklu “Kāda deja der laukiem?”. Cikla mērķis bija sniegt iespēju apkārtnes iedzīvotājiem un citiem interesentiem iepazīt laikmetīgo deju tuvplānā, tiekoties ar māksliniekiem, iemēģinot dažādus dejas elementus un arī pašiem darbojoties kā horeogrāfu mentoriem.

Latvijas Dejas informācijas centra darbības ietvaros Inta Balode organizējusi starptautisko konferenci “Vai deja ir viena?” un pasākumu ciklu “Deja domā”.

© 2019 Latvijas dejas informācijas centrs