Olga Žitluhina

Piešķirta “Dejas balva 2017–2018” kategorijā “Ieguldījums dejas mākslā” par māksliniecisko, pedagoģisko un organizatorisko darbību Latvijā un starptautiskā līmenī.

Olga Žitluhina ir horeogrāfe, dejotāja, starptautiskā laikmetīgās dejas festivāla “Laiks dejot” direktore, Latvijas Kultūras akadēmijas profesore un bakalaura studiju programmas “Laikmetīgās dejas māksla” direktore, Rīgas Horeogrāfijas skolas pedagoģe. Biedrības “Party” valdes locekle, Latvijas Dejas padomes locekle.

Tiek uzskatīta par laikmetīgās dejas mākslas aizsācēju Latvijā. 2017.–2018. gadā bijusi horeogrāfe izrādei “Skan Bahs, Bahs Skan” (režisors Varis Piņķis), dejas izrādei skolām “3D par telefoniem”, kas reģionos un Rīgā nospēlēta 84 reizes, līdzautore un izpildītāja dejas izrādei-performancei “Varētu likties, ka esam māsas”. Tāpat veidojusi horeogrāfiju dejas izrādēm “NOA” un “Look at Me” Laikmetīgās mākslas un urbānās arhitektūras muzejā, Šeņdžeņā, Ķīnā, izrādei “Just Enough” Ilinoisas universitātē ASV, piedalījusies izrādē “Performance About Loie Fuller” NYU TISCH School rezidencē Florencē u. c. Ar izrādi “Viens un divi” viesojusies Ķīnā un Zviedrijā.

Aktīvi pasniedz un piedalās starptautiskās meistardarbnīcās, dejas nometnēs, konferencēs un rezidencēs – pēdējos pāris gados pārstāvējusi Latviju Igaunijā, Norvēģijā, Krievijā, Baltkrievijā, Čehijā, Ungārijā, Horvātijā, Kosovā, ASV, Ķīnā un citviet. Vairākkārt piedalījusies “China and CEEC Dance Camp” kā pasniedzēja un horeogrāfe. Organizējusi radošās rezidences LKA studentiem Melnkalnē un Albānijā. Starptautiskā projekta “Lifelong Dance Practice: Project 45+” idejas autore un organizētāja (Hammerfesta, Pērnava, Rīga). Darbojas starptautisku dejas konkursu žūrijās, tostarp bijusi laikmetīgā dejas festivāla “Točka” (Omska, Krievija) žūrijas priekšsēdētāja.

© 2019 Latvijas dejas informācijas centrs