Milana Komarova

Piešķirta “Dejas balva 2017–2018” kategorijā “Klasiskās dejas horeogrāfe/s” par izrādi:

Balets “Karmena” festivāla “LNSO Vasarnīca” ietvaros un baleta miniatūras

Žorža Bizē operas “Karmena” populārās tēmas slavenais krievu komponists Rodions Ščedrins (1932) licis mežonīgos ritmos, spilgtinot kaislību tēmu un pasvītrojot likteņa iejaukšanos. Jaunā horeogrāfe Milana Komarova speciāli “LNSO vasarnīcai” izveidojusi savu stāstu par pazīstamo tēmu.
Milana Komarova saka: “Balets “Karmena” visiem asociējas ar klasisko izskatu un horeogrāfiju. Bet šoreiz stāsts tiks atveidots laikmetīgā baleta valodā, nezaudējot Rodiona Ščedrina mūzikas gaisotni un spānisko mentalitāti. Hosē un Karmenas attiecību postošās un iznīcinošās dabas priekšnojautu izrādē ienesīs jauns tēls – Liktenis. Izrādē uzsvērti galveno varoņu pretstati – Hosē Karmenas dēļ gatavs uz visu, bet Karmenai dzīve ir kā spēle.”


Milana Komarova par nomināciju Dejas balvai

Ir milzīgs prieks tikt nominētai Dejas balvai. Tā ir ne tikai iespēja justies novērtētai, bet arī gods ieraudzīt savu vārdu citu nominantu vidū. “Karmenas” veidošana ir bijis nozīmīgs punkts ne tikai manā karjerā, bet arī man personīgi kā horeogrāfei. Īpašs pagodinājums bija iespēja strādāt ar Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra komandu, Normundu Šnē un “Sinfonietta Rīga”.

Horeogrāfiju veidošana man ir kaut kas pašsaprotams un spontāns. Deja ir medijs, kurā izpaužu sevi, bet vienmēr paturu prātā, ka tā ir arī milzīga atbildība ne tikai pret sevi pašu, bet arī visiem darbā iesaistītajiem un, protams, skatītāju. Tāpēc nominācija Dejas balvai ļauj man turpināt ticēt sev un tam, ka mans darbs arī skatītājam ir īpašs notikums.

© 2019 Latvijas dejas informācijas centrs