Balets “Pie zilās Donavas”

Nominācija “Dejas balvai 2017–2018” kategorijā “Klasiskās dejas iestudējums vai notikums”


Žūrijas komentārs

Saglabājot Latvijas baleta vēsturiskās vērtības, iestudējums apliecina, ka Helēnas Tangijevas-Birznieces dejas valoda vēl aizvien ir aktuāla. Klasiskā baleta tēmas izskan mūsdienīgi.


Radošā komanda

Horeogrāfe: Helēna Tangijeva-Birzniece
Horeogrāfs-inscenētājs: Aivars Leimanis
Muzikālais vadītājs un diriģents: Mārtiņš Ozoliņš
Diriģents: Farhads Stade
Scenogrāfe un kostīmu māksliniece: Ināra Gauja
Video: Ineta Sipunova
Producents: Latvijas Nacionālā opera un balets

Lomās

Franciska: Elza Leimane, Baiba Kokina, Sabīne Strokša, Alise Prudāne
Annele: Jolanta Lubēja, Jūlija Brauere, Laine Paiķe
Francis: Arturs Sokolovs, Raimonds Martinovs, Viktors Seiko

Iestudējuma apraksts

Valšu karaļa Johana Štrausa brīnišķīgā mūzika iedvesmojusi romantisku baletu par izvēli starp mīlestību un skatuvi, sapņiem un realitāti. Pirmo reizi Rīgā balets “Pie zilās Donavas” tika uzvests 1957. gadā; 60 gadu laikā tas vairakkārt atjaunots un kļuvis par daļu no Latvijas baleta zelta fonda. Jaunais iestudējums godina vēl kādu jubileju – 2017. gada aprīlī atzīmējām 110 gadus, kopš dzimusi šī baleta iestudētāja, leģendārā baletdejotāja, baletmeistare un pedagoģe Helēna Tangijeva-Birzniece.


Recenzijas

Veltījumu Helēnas Tangijevas-Birznieces 110 gadu jubilejai ir vērts noskatīties gan tiem, kuri atceras jaunību un ilgojas pēc vieglā, skaistā un klasiskā repertuāra, gan tiem, kuri vēlas iepazīt slaveno baletmeistari un mēģināt iejusties 1957. gada Padomju Savienības baletā.
Inta Balode, Diena

Aivara Leimaņa inscenētajā baletā, atzīmējot leģendārās baletmeistares Helēnas Tangijevas-Birznieces 110. jubileju, uzzied retro šarms. Sajūta, ka atvērusies sena mūzikas lādīte ar dejojošām, cukursaldām pasteļtoņu marcipāna figūriņām uz grezna, zilā daudzveidīgo nokrāsu piesātināta fona (..).
Lauma Mellēna, kroders.lv

Dita Jonīte, delfi.lv

© 2019 Latvijas dejas informācijas centrs