Ivars Broničs

Nominēts “Dejas balvai 2017–2018” kategorijā “Laikmetīgās dejas dejotāja/s” par izpildījumu izrādēs:

“Memor”

Izrādē “Memor” tiek meklētas atbildes uz vairākiem svarīgiem jautājumiem par atmiņu kā cilvēka spēju un domāšanas virzītājspēku. Ir ķermeņa atmiņa, emocionālā atmiņa, intelektuālā atmiņa. Atmiņa ne vien palīdz cilvēkam atcerēties, bet arī rada robežas un liek šķēršļus ceļā uz attīstību, piedošanu, transformēšanos. Vai šīs robežas ir atmiņas uzlikts šķērslis, vai tomēr aizsargbarjera, lai sevi neizdedzinātu pārāk lielā zināšanu un pieredzes gūzmā?

“Fafabulala”

Laikmetīgās dejas izrāde ‘’Fafabulala’’ vēsta par trīs cilvēku komunikāciju, kas, lai cik mēs būtu toleranti un demokrātiski, vienmēr būs subjektīva. Atšķirība ir tikai mūsu attieksmē, veidojot dialogu vienam ar otru, ķermenisku vai verbālu. Dejas izrāde atgādina, ka nav vienas patiesības. Dzīvē viss ir mainīgs, no asarām līdz smiekliem un otrādi.
Stāsts ir mūsdienās aktuāls temats, kur steidzīgajā ikdienas solī mēdzam aizmirst vai nepievērst uzmanību savstarpējai komunikācijai. Dramaturgs Ivo Briedis izrādes recenzijā trāpīgi izrādi sauc par ‘’iekšējo žestu simfoniju’’. Šī izrāde parāda, kā ar kustību un bez vārdiem arī var izstāstīt stāstu par attiecību pasauli, to pat netulkojot vārdos.

FOTO: Anna Rosalie Uudre


© 2019 Latvijas dejas informācijas centrs