Izrāde “Kvēldiegs”

Nominācija “Dejas balvai 2017–2018” kategorijā “Mūsdienu dejas
uzvedums vai notikums”


Žūrijas komentārs

Lienes Gravas tehniskais izpildījums augstā līmenī. Viena no retajām izrādēm, kas veidota tikai gaisa tehnikā. Scenogrāfija veiksmīgi izmantota kā sižeta nesējs.


Radošā komanda

Horeogrāfija: Liene Grava, Dmitrijs Gaitjukevičs, Agnese Vanaga
Koncepcijas autore: Liene Grava
Komponists un izpildītājs: Mārcis Auziņš
Soliste: Liene Grava
Scenārijs: Artūrs Dīcis
Scenogrāfija: Laura Dišlere
Video mākslinieks: Mārtiņš Dāboliņš
Gaismu mākslinieks: Mārtiņš Feldmanis
Kostīmu mākslinieks: Rolands Pēterkops
Producents: kompānija “Wild films”, Elīna Fīrmane

Iestudējuma apraksts

Multimediālā izrāde “Kvēldiegs” ir unikāls vertikālās dejas, akustiskās mūzikas un video projekciju kopprojekts. Izrādē ir iespēja redzēt vertikālās jeb gaisa dejas žanru plašā amplitūdā un tehnikās. Apvienojumā ar īpaši izrādei radīto oriģinālo mūziku un video projekcijām, izrādes veidotāji sola skatītājam piedzīvot lidojuma sajūtu ne tikai uz skatuves, bet arī skatītāju rindās.
Izrādes pamattēma ir Latvijā maz zināmā un apspriestā “apzināto sapņu”* pasaule, kas iedvesmoja izrādes veidotājus radīt eksplozīvu multimediālu sapņu pasauli.
* Apzinātā sapņošana jeb “lucid dream” ir sapņus ietverošs miega stāvoklis, kurā cilvēks apzinās, ka sapņo, un var ietekmēt sapņa gaitu.


Recenzijas

Man interesantākā ir aina, kurā Liene ar galvu uz leju dejo ap Mārča galvu, tad paceļas augstāk, lai izdejotu tādu kā greizo spoguļu karaļvalsts satikšanos ar lauzītām līnijām, spirālēm un laikā iestieptu multiplicētas kustības projekciju pelēcīgā gammā
Inta Balode, Diena


© 2019 Latvijas dejas informācijas centrs