Jānis Ērglis

Nominēts “Dejas balvai 2017–2018” kategorijā “Skatuviskās tautas dejas horeogrāfe/s” par izrādi:

Deju lieluzvedums “Māras zeme”

Daugavas stadionā vairāk nekā 18 tūkstoši visu paaudžu dejotāju izdejo mūsu tautas vēstures nozīmīgākos brīžus no pirmsākumiem līdz šodienai, no baltu cilšu sanākšanas Daugavas krastos un laika, kad pirmoreiz minēts sarkanbaltsarkanais karogs, līdz Latvijas Republikas simtgades svinībām. Caur laukumā izveidoto ornamentu, mūziku, enerģiju, ritmu un krāsu četros nosacīti izveidotos tautas vēstures posmos tiek iezīmēta tautas dejas un dziesmas ciešā saikne ar cilvēka mūža ritumu un viņa laiku, bet katras daļas centrā īpašā aranžējumā sadzirdami arī Dziesmu svētku repertuāra motīvi.
Uzvedumā skan grupu “Iļgi”, “Auļi” mūzika, kā arī  Jura Kulakova mūzika Kristapa Krievkalna aranžējumā un latviešu tautas mūzika Jura Vaivoda aranžējumā.

“Dejošana ir maģiska lieta, kas mūs ietekmē zemapziņas līmenī. Tas ir milzīgs spēks, īsts, milzīgs spēks, kur daudzi dejotāji apvienojas, lai dejotu vienā ritmā, vienā solī, vienā elpas vilcienā. Ar prieku un lepnumu izdejosim “Māras zemes” likteņstāstu, tāpēc ka tas ir mūsējais. Lai skatītāji redz mūsu rakstus, lai izbauda mūsu vienotību ritmā, vienotā dejas solī, lai sajūt mūsu dejotprieku.” 
(Jānis Ērglis, deju lieluzveduma “Māras zeme” mākslinieciskais vadītājs)

© 2019 Latvijas dejas informācijas centrs