Deju lieluzvedums “Vēstījums rakstos”

Nominācija “Dejas balvai 2017–2018” kategorijā “Skatuviskās tautas dejas
uzvedums vai notikums”


Žūrijas komentārs

Vienotā stāstījumā veidots deju lieluzvedums tautiskās un latviskās dzīvesziņas cauraustās noskaņās. Mūsdienīgi mākslinieciskās izteiksmes līdzekļi gan muzikālajā noformējumā, gan horeogrāfijā un režijā.


Radošā komanda

Horeogrāfi: Agris Daņiļevičs, Dagmāra Bārbale, Gints Baumanis
Iestudējuma režisore: Inese Mičule
Māksliniece: Ieva Kauliņa
Gaismu mākslinieks: Oskars Pauliņš
Muzikālais noformējums: muzikālā apvienība “Raxtu Raxti”, bungu un dūdu grupa “Auļi”
Producents: SIA “Premium Art”

Lieluzvedumā piedalījās

Vairāk nekā 1000 dejotāji no dažādu paaudžu deju kolektīviem “Vektors”, “Rotaļa”, “Katvari”, “Lielupe”, “Daiļrade”, “Gatve”, “Teiksmiņa”, “Dancītis”, “Vizbulīte”, “Auseklītis”, “Daugava”, “Dzirnu Senči” un “Dzirnas”

Iestudējuma apraksts

Muzikālā apvienība “Raxtu Raxti” sadarbībā ar pazīstamiem un pieredzējušiem horeogrāfiem un deju kolektīviem 2018. gada 4. maijā Ķīpsalas hallē aicināja uz deju lieluzveduma “Vēstījums rakstos” pirmizrādi. “Vēstījums rakstos” ir konceptuāls vēstījums – stāsts, kurā interpretēta mūsu senču atstātā mantojuma daļa, kas saistīta ar seno latvju rakstu un zīmju tradīciju, lai veidotu tiltu uz pagātnes cilvēka mītisko domāšanu un pasaules izpratni.
“Uzveduma vēstījums nāk caur sirds atvērtību, kas palīdz sevi harmonizēt un meklēt savu spēka un ticības avotu Latvijas etnokultūrā, tās garīgās kultūras liecībās, ielūkojoties pasaulē, kurā dzīvoja mūsu senči,” vēsta koncerta koncepcijas autori.

© 2019 Latvijas dejas informācijas centrs