Izrāde “Vēja stāsts”

Nominācija “Dejas balvai 2017–2018” kategorijā “Skatuviskās tautas dejas
uzvedums vai notikums”


Žūrijas komentārs

9 dažādu A grupas ansambļu dejotāju veiksmīga radošā sadarbība izrādē ar mūsdienu un klasiskās dejas elementiem, izdejojot teiku par sapņiem, ticību, mīlestības spēku un Latvijas dabu.


Radošā komanda

Idejas autors, režisors, horeogrāfs, scenogrāfs un producents: Juris Gogulis
Komponiste: Ilze Rijniece
Muzicē: Grupa “Četri vienā” un Rīgas Doma Kora skolas audzēkņi
Kostīmu mākslinieces: Beāte Spure un Karīna Plotņikova
Stāstnieks: “Vēja” balss atveidotājs Niks Freimanis

Izrādē piedalās

32 dejotāji no 9 dažādiem valsts A grupu ansambļiem – “Daiļrade”, “Pērle”, “Gatve”, “Rotaļa”, “Vektors”, “Teiksma”, “Ačkups”, “Zalktis” un “Austris”

Iestudējuma apraksts

Latviešu dejas izrāde ar modernās un klasiskās dejas elementiem – teika par mūsu zemi. Stāsts par to, kā jūra satikās ar mežu – kā tapa mūsu zemīte, kas ieskauj ezerus un upes. Par jūras sintēzi ar mežu, par mijiedarbību un draudzību; par to, kā veidojās viens veselums, par sapņiem, ticību un mīlestību. Tā ir Dabas dāvana Latvijas simtgadei. Izveidota, lai mudinātu cilvēkus aizdomāties par skaistu, mīlestības bagātu dzīvi un lai piepildītu prieka kārpiņas ar laimes sajūtu, ka esam latvieši.


Juris Gogulis par nomināciju Dejas balvai

Esmu priecīgs! Ir patīkams gods būt starp pirmajiem nominantiem ar savu pirmo dejas izrādi. Tā ir iespēja tādiem kā es būt pamanītiem un arī sadzirdētiem. Jauns sākums Latvijas dejas attīstībai – vienots un kopīgs sākums dejas profesionāļiem un amatieriem. Mums tagad būs savs “Oskars”!

Iespējams (cerams), tagad mēs vairāk atbalstīsim cits citu mūsu radošajos lidojumos; mēs tomēr visi darbojamies ar vienu mērķi – iedvesmot un izcelt mūsu dejas kultūru augstākās virsotnēs. Būsim vienoti mērķī, ticēsim un lidosim augstu, augstu; viegli nebūs, bet tas būs tā vērts!

Paldies par iespēju pieredzēt pirmo Dejas balvu!© 2019 Latvijas dejas informācijas centrs