Baiba Kokina

Nominācija “Dejas balvai 2019–2020” kategorijā “Baletdejotāja” par lomām:

Ģertrūde (“Hamlets”)

Šekspīra traģēdijas “Hamlets” zemtekstu dziļuma iedvesmots, Antons Freimans savā pirmajā pilnmetrāžas baletā risina attiecības ar nāvi, izaicina uz dialogu paaudzes, pagātni un nākotni. Savukārt iestudējuma muzikālā partitūra veidota kā saruna starp vecmeistaru Sergeju Rahmaņinovu un mūsdienu komponisti Lindu Leimani. 

Izrādē izmantotā Sergeja Rahmaņinova mūzika: Svīta d moll (1. daļa), Prelūdija op. 23 No. 4, Etīde – glezna op. 39 No. 5, Prelūdija op. 3 No. 2.

Patrīcija (“Trīs draugi”)

“Kamēr cilvēks nepadodas, viņš ir kaut kas vairāk par likteni.”

Ir 1928. gads un kādā lielā Vācijas pilsētā trīs draugi, kas ir bijuši kopā gan skolā, gan pēc tam frontē, strādā savā auto darbnīcā un pelna niecīgu iztiku, ķīlējot mašīnas. Apkārt valda krīze un izmisums, arvien biežāk ielās iziet agresīvi noskaņota jaunatne. Roberts, Gotfrīds un Oto atbalstu un prieku rod savstarpējā draudzībā.

Žūrijas komentārs

Spēks, tehniskā meistarība, neatlaidība un nevainojama precizitāte izpaužas katrā dejotājas lomā. Baibas atdeve darba procesā, nesavtīgi ieguldot tajā laiku un rūpīgi pārdomātu pieeju, rezultējas augstvērtīgā sniegumā, kurā redzama profesionāla meistarība, pārliecība un azartiska spēja vienmēr atrast jaunus risinājumus.

Raksti un recenzijas

Baiba Kokina – Latvijas Nacionālās operas un baleta vadošā soliste

Dejas balvu gaidot. Ekspresintervija ar Baibu Kokinu

© 2019 Latvijas dejas informācijas centrs