Jūlija Brauere

Nominācija “Dejas balvai 2019–2020” kategorijā “Baletdejotāja” par lomām:

Odeta-Odīlija (“Gulbju ezers”)

“Gulbju ezers” ir baletu balets, kas vienmēr baudījis skatītāju sajūsmu. Tajā Čaikovska skaistā mūzika apvienojas ar Petipā un Ivanova ģeniālo horeogrāfiju. Gulbju ezera valdzinājums kā magnēts pievelk sapņotāju princi Zigfrīdu. Odīlija, kas kā ūdens piliens līdzīga daiļajai gulbju princesei Odetai, iekāro jaunekli. Cīņa, mīļotās Odetas ievainojums, uzvara pār ļaunumu, kas ir tikai šķitums… Ludviga Otrā galms, Neišvānšteinas pils, izsmalcināti tērpi un krāšņas dekorācijas kopā ar Latvijas Nacionālā baleta trupas rūpīgo attieksmi pret klasiku ik detaļā rada izcilību.

Pelēkā meitene (“(Ne)stāsti man pasakas”)

Jau skolas gados iemīlējusi Imanta Ziedoņa “Krāsaino pasaku” glezniecisko paradoksu un aizkustinošo absurdu, Elza Leimane ir iedvesmota ar šī meistardarba starpniecību uzlūkot baleta vēstures krāsainību savā iestudējumā “(Ne)stāsti man pasakas”. Tā mūzikas autori un izpildītāji ir Jānis Šipkēvics (Shipsea), Matīss Čudars un Kaspars Kurdeko.

Ofēlija (“Hamlets”)

Šekspīra traģēdijas “Hamlets” zemtekstu dziļuma iedvesmots, Antons Freimans savā pirmajā pilnmetrāžas baletā risina attiecības ar nāvi, izaicina uz dialogu paaudzes, pagātni un nākotni. Savukārt iestudējuma muzikālā partitūra veidota kā saruna starp vecmeistaru Sergeju Rahmaņinovu un mūsdienu komponisti Lindu Leimani. 

Izrādē izmantotā Sergeja Rahmaņinova mūzika: Svīta d moll (1. daļa), Prelūdija op. 23 No. 4, Etīde – glezna op. 39 No. 5, Prelūdija op. 3 No. 2.

Žūrijas komentārs

Vieglums, trauslums, vizuāls baudījums, nemainīga kvalitāte tehniskajā izpildījumā un patiess aktieriskais sniegums katrā lomā padara dejotāju par mūsu opernama briljantu. Jūlijas nesamākslotība un atdeve spilgti redzama gan klasiskā, gan laikmetīgā baleta izrādēs, pierādot, ka mākslinieces talantam nav robežu.

Raksti un recenzijas

Līga Rušeniece. Baleta soliste Jūlija Brauere. Atgriešanās. Lejas Bulāna – Rīga

Vita Krauja. “Reizēm gribas sev iekniebt, lai noticētu.” Kā meitene no Sibīrijas latviešu ciema nonāca uz operas skatuves? Saruna ar balerīnu Jūliju Braueri

Jūlija Brauere par balerīnas profesiju, bērnību Sibīrijā un studijām Vašingtonas baletas skolā

Laura Dumbere. Sibīrijas gulbis 

Dejas balvu gaidot. Ekspresintervija ar Jūliju Braueri

© 2019 Latvijas dejas informācijas centrs