Kristaps Jaunžeikars

Piešķirta “Dejas balva 2019–2020” kategorijā “Baletdejotājs” par lomām:

Viņš (“(Ne)stāsti man pasakas”)

Jau skolas gados iemīlējusi Imanta Ziedoņa “Krāsaino pasaku” glezniecisko paradoksu un aizkustinošo absurdu, Elza Leimane ir iedvesmota ar šī meistardarba starpniecību uzlūkot baleta vēstures krāsainību savā iestudējumā “(Ne)stāsti man pasakas”. Tā mūzikas autori un izpildītāji ir Jānis Šipkēvics (Shipsea), Matīss Čudars un Kaspars Kurdeko.

Hamlets (“Hamlets”)

Šekspīra traģēdijas “Hamlets” zemtekstu dziļuma iedvesmots, Antons Freimans savā pirmajā pilnmetrāžas baletā risina attiecības ar nāvi, izaicina uz dialogu paaudzes, pagātni un nākotni. Savukārt iestudējuma muzikālā partitūra veidota kā saruna starp vecmeistaru Sergeju Rahmaņinovu un mūsdienu komponisti Lindu Leimani. 

Izrādē izmantotā Sergeja Rahmaņinova mūzika: Svīta d moll (1. daļa), Prelūdija op. 23 No. 4, Etīde – glezna op. 39 No. 5, Prelūdija op. 3 No. 2.

Roberts (“Trīs draugi”)

“Kamēr cilvēks nepadodas, viņš ir kaut kas vairāk par likteni.”

Ir 1928. gads un kādā lielā Vācijas pilsētā trīs draugi, kas ir bijuši kopā gan skolā, gan pēc tam frontē, strādā savā auto darbnīcā un pelna niecīgu iztiku, ķīlējot mašīnas. Apkārt valda krīze un izmisums, arvien biežāk ielās iziet agresīvi noskaņota jaunatne. Roberts, Gotfrīds un Oto atbalstu un prieku rod savstarpējā draudzībā.

Žūrijas komentārs

Vieglums un dabiskums, kas jūtams Kristapa sniegumā, atstāj dzīvespriecīgu pēcgaršu. Apveltīts ar izteiktu emocionālo inteliģenci, dejotājs spējīgs katrā lomā demonstrēt visu savu talantu arsenālu – plastiku, aktiera dotības un lielas darbaspējas.

Raksti un recenzijas

Baletdejotājs Kristaps Jaunžeikars – pievērsās baletam 17 gadu vecumā un kļuva par solistu

Dejas balvu gaidot. Ekspresintervija ar Kristapu Jaunžeikaru

© 2019 Latvijas dejas informācijas centrs