Iestudējums “Kad zeme pazūd zem kājām”

Nominācija “Dejas balvai 2019–2020” kategorijā “Dejas iestudējums bērniem un jauniešiem”

Radošā komanda

Horeogrāfi: Dārta Ģīle, Maija Tjurjapina, Baiba Iekļava, Gundega Pūtele
Idejas autore: Austra Neimane
Režisors: Edmunds Veizāns
Dejotāji: Veizāna deju skolas grupas: vds-izlase, vds-adulti, vds-juniori, vijoles solo – Valters Kalniņš
Gaismu dizains: Rihards Kauliņš
Skaņas masterings: Jānis Kalve “Labo ierakstu studija”
Tērpu stilists un konsultants: Ināra Tjurjapina
Grima māksliniece: Anastasija Gaile aka Feja
Video filmēšana un montāža: “Tanec FILM”
Tehniskais atbalsts: Dāvis Dansons-Deņisovs
Aizskatuves nodrošinājums: Džī & “Gee team production”
Administratore: Iveta Maizīte
Producents: Edmunds Veizāns, Veizāna deju skola

Iestudējuma apraksts

“Zeme pazūd zem kājām – tādās svarīgās situācijās, kad ļoti paļaujies un kaut kas noiet greizi. Bieži, ļoti bieži, bet tā mēs iemācāmies dzīvi dzīvot. Ar to nevar nolikt ieskaiti skolā vai augstskolā un cerēt, ka viss būs labi, šīs sajūtas ir jāpiedzīvo, jāizdzīvo un tad zeme atgriežas zem kājām un atkal vari dejot un dzīvot.” /E. Veizāns/

“Kad zeme pazūd zem kājām” ir 66 minūšu koncertuzvedums, no kura Dejas balvai nominēta ir pēdējā, 17 minūšu daļa ar nosaukumu “Kad zemi nozog zem kājām”, kuru dejo vecākie Veizāna deju skolas audzēkņi, pārsvarā locking, house un hip-hop deju stilos. Šajā daļā idejiski atspoguļojas pārdomas un izjūtas par “zagšanas” situācijām: “a man nozaga” parasti saka par nesen nopirktu, bet jau pazaudētu apģērbu, savukārt, ja tev pa īstam nozog, un to izdara kāds grupas biedrs, kas ģērbjas tev blakus, tad tas reāli izsit zemi zem kājām.

Dejas uzveduma pievienotā vērtība ir pedagoģiskais un sociālais aspekts, jo moralizēt un lasīt lekcijas bērniem un jauniešiem par to, ka “tā ir slikti darīt”, ir mazs efekts, bet, ja pašiem ir jāiejūtas un jāizdzīvo uz skatuves šīs dažādās lomas – kā cietējam, kā zaglim, kā noklusētājam vai kā atklājējam –, tad tiešām aizdomājies par šo un, iespējams, izdari pareizos secinājumus. Šādu sociālo misiju veicam jau daudzus gadus, un tas rezultējies ar to, ka Veizāna deju skola ieguvusi arī sociālā uzņēmuma statusu un arī šo iespēju būt nominētiem Dejas balvai.

Žūrijas komentārs

Koncertuzvedums ar vairāk nekā simts dalībniekiem, kuri demonstrē lielisku ansambļa kopdarbu, kas nolasāms augsta līmeņa sinhronitātē un kustību kvalitātē. Ar dejas valodas starpniecību dalībnieki stāsta par notikumiem un emocijām, kas patiesi svarīgas pašiem, tā ļaujot jauneklīgajai enerģijai aizraut arī skatītāju. 

Raksti un recenzijas

Dejas balvu gaidot. Ekspresintervija ar Edmundu Veizānu

© 2019 Latvijas dejas informācijas centrs