Iestudējums “Stāsts par Klāru un Riekstkodi”

Nominācija “Dejas balvai 2019–2020” kategorijā “Dejas iestudējums bērniem un jauniešiem” un piešķirta Latvijas Sabiedrisko mediju portāla LSM.lv skatītāju balsojuma balva kategorijā “Dejas iestudējums”

Radošā komanda

Horeogrāfi: Tālis Sils, Gunta Liepiņa-Millere
Video māksliniece: Elizabete Mežule-Gricmane
Gaismu mākslinieks: Rinalds Popovs
Mūzika: Pēteris Čaikovskis

Iestudējuma apraksts

“Stāsts par Klāru un Riekstkodi” ir klasiskā baleta “Riekstkodis” mūsdienīgā versija. Dejas izrādē tika izmantota klasiskās dejas un laikmetīgās dejas sintēze, kā arī jauns skatījums uz galveno varoņu Klāras un Riekstkoža piedzīvojumiem. Dejas izrādē Klāra parādīta kā mūsdienu meitene, kas ar vecākiem brauc automašīnā, un, šķirstot līdzi paņemto grāmatu, savā iztēlē izdzīvo piedzīvojumus pasakā par Riekstkodi. Izrādē piedalās deju skolas “TS Dance Academy” audzēkņi, kā arī viesmākslinieki, topošie profesionālie baleta mākslinieki Aleksandrs Sergejevs un Margarita Koroļova no Rīgas Baleta skolas.

Žūrijas komentārs

Izrāde, kas jaunā interpretācijā iedzīvina populāro stāstu par Riekstkodi, akcentējot tā nozīmību bērnu auditorijas acīs. Rūpīgi veidots, vizuāli krāšņs darbs ar žanram atbilstošu horeogrāfiju, kurā jūtams radošs fantāzijas lidojums.

Raksti un recenzijas

Dejas balvu gaidot. Ekspresintervija ar Tāli Silu un Guntu Liepiņu-Milleri

© 2019 Latvijas dejas informācijas centrs