Iestudējums “Tuvumā”

Nominācija “Dejas balvai 2019–2020” kategorijā “Dejas iestudējums bērniem un jauniešiem”

Radošā komanda

Horeogrāfi: Edīte Ābeltiņa, Ksenija Simanova, Ģirts Bisenieks
Režisore: Edīte Ābeltiņa
Scenogrāfe: Liena Šiliņa
Gaismu mākslinieks: Aivis Tučs
Skaņu operators: Kaspars Ruciņš
Producents: Deju grupa “Buras”, Edīte Ābeltiņa

Izpildītāji

Deju grupa “Buras”, 39 dejotāji
Gints Smukais (ģitārspēle)

Iestudējuma apraksts

Brīdī, kad šķiet, ka vispār nav laika, vajag izdarīt neiespējamo – vajag apstāties, ieklausīties un ieskatīties tuvāk. Tiecoties uz lielo mērķi un skatoties nākotnē, aizmirstas tas, kas ir tepat blakus. Ieskatoties var atklāties, ka tepat tuvumā ir tik daudz krāsu, pārsteigumu un nianšu, kuras no tāluma nekad nesaskatītu!

Uzveduma tapšanā piedalījās gan horeogrāfi, gan paši dejotāji. Sākotnējās idejas un uzvedumā izmantotā mūzika tika izvēlēta kopā ar dejotājiem. Tika īstenotas viņu vēlmes un radošās izpausmes, darbojoties kopā ar horeogrāfiem. No šīs tuvības radošajā procesā starp dejotājiem un horeogrāfiem arī radās uzveduma nosaukums “Tuvumā”. Arī koncerta tehniskais noformējums tika pakļauts šim konceptam, lai gan skatītāji, gan paši dejotāji varētu emocionāli atrasties pēc iespējas tuvāk viens otram. Uzveduma vajadzībām Salaspils Kultūras namā tika pārveidota galvenā zāle, skatītāju vietas ierīkojot uz skatuves, savukārt skatuves laukumu – skatītāju zālē –, tādā veidā izveidojot tribīnēm līdzīgu konstrukciju ar ierobežotu skaitu sēdvietu, lai nodrošinātu intīmāku atmosfēru.

Žūrijas komentārs

Stilistiski vienotā kustību valoda, gaismas telpa un muzikālais noformējums paver durvis, lai sniegtu iespēju ielūkoties jaunu cilvēku pasaulē, kurā redzami sevis meklējumi komunikācijā citam ar citu un ārpasauli. Visu darba plūdumu caurstrāvo intimitātes noskaņa, kas aizkustina un ļauj pilnībā nodoties dejotāju sniegumam. 

Raksti un recenzijas

Dejas balvu gaidot. Ekspresintervija ar Edīti Ābeltiņu

© 2019 Latvijas dejas informācijas centrs