Bboy An-Juicy (Andžejs Začiņajevs)

Nominēts “Dejas balvai 2019–2020” kategorijā “Ieguldījums dejas mākslā” par ieguldījumu hiphopa kultūras attīstīšanā un prestiža celšanā Latvijā un starptautiskā mērogā.

Andžejs Začiņajevs ir bboy no Daugavpils, leğendārās komandas “Naked Gun” dalībnieks, kurš savā dzimtajā pilsētā paralēli J. Pilsudska Daugavpils Valsts Poļu ğimnāzijas direktora vietnieka un skolotāja darbam izveidojis pasaules līmeņa breaking skolu.

Regulāri brauc uz ārzemju pasākumiem, izglīto audzēkņus visos četros hip-hop kultūras elementos, uz Latviju ir atvedis pasaules līmeņa pionierus/izglītotājus. Attīsta hip-hop kultūru un regulāri rod finansējumu, lai citiem Latvijas dejotājiem apmācības būtu pieejamas bez maksas vai par minimālu samaksu. Viens no labākajiem, izglītotākajiem un zinošākajiem hip-hop kultūras skolotājiem, kas ceļ Latvijas prestižu ārpus valsts robežām. Čempionu titula izcīnīšana Snipes Battle of the Year (BOTY) konkursā ir sapņa piepildījums katrai komandai, un tas ir viņa nopelns. 

2018. gada beigās Factory Kingz treneris Andžejs (An-Juicy) Začiņajevs pasaules sabiedrībā tika iecelts par breika deju vēstnieku Latvijā. Amata galvenās funkcijas – būt pirmajai kontaktpersonai valstī sadarbībā ar starptautiskiem dejotājiem un turnīru organizatoriem, Latvijas dejotāju un turnīru popularizēšana ārzemēs, tiešs kontakts ar citu valstu vēstniekiem ar mērķi dalīties ar informāciju.

Žūrijas komentārs

Andžeja Začiņajeva vadībā breika deju skola “Factory Kingz” sasniegusi vērienīgus rezultātus. Ar nerimstošu degsmi un pašaizliedzīgu atdošanos savai kaislībai Andžejs organizē projektus, piesaista finansējumu, regulāri veicina starpvalstu sadarbību un iedvesmo jauniešus ne tikai nodarboties ar hiphopa kultūru, bet darīt to augstvērtīgā līmenī un visas pasaules mērogā. 

Raksti un recenzijas

Dejas balvu gaidot. Ekspresintervija ar bboy An-Juicy (Andžeju Začiņajevu)

© 2019 Latvijas dejas informācijas centrs