Dmitrijs Gaitjukevičs, Anna Novikova, Rūta Pūce un Olga Žitluhina

Nominēti “Dejas balvai 2019–2020” kategorijā “Ieguldījums dejas mākslā” par profesionālās vidējās izglītības programmas “Laikmetīgā deja” izveidošanu PIKC “Nacionālā Mākslu vidusskola” Rīgas Baleta skolā.

2019. gada vasarā PIKC “Nacionālā Mākslu vidusskola” Rīgas Baleta skolā tika izveidota profesionālā vidējās izglītības programma “Laikmetīgā deja”. Programmā audzēkņi apgūst vispārizglītojošos priekšmetus (metemātiku, latviešu valodu, vēsturi u.c.), kā arī profesionālos priekšmetus (laikmetīgā deja, improvizācija, ķermeņa nostādīšana, mūsdienu deja, tradicionālā deja, joga, laikmetīgās dejas vēsture, mākslas analīze u.c.). Programmas uzdevums ir sagatavot laikmetīgās dejas dejotājus, kas ir spējīgi pielāgoties vēl neparedzamajai pasaules attīstībai, tāpēc uzsvars ir ne tikai uz dejas tehnikas apgūšanu, bet arī uz personības attīstību un patstāvīgi domājošu un savu ķermeni jutošu mākslinieku izveidi. Darbs ar audzēkņiem ir ārkārtīgi individuāls un tikpat daudzšķautņains kā pati laikmetīgā deja.

Žūrijas komentārs

Ļoti nozīmīgs solis laikmetīgās dejas attīstības veicināšanā Latvijas jauniešu vidū. Izglītības pēctecība ir loģiska un nepieciešama saikne, audzinot dejas profesionāļus, tādēļ jaunizveidotā izglītības programma ir apsveicams, tālredzīgs un nozīmīgs notikums laikmetīgās dejas attīstības nodrošināšanai.

Raksti un recenzijas

Dejas balvu gaidot. Ekspresintervija ar Dmitriju Gaitjukeviču

Dejas balvu gaidot. Ekspresintervija ar Rūtu Pūci

Dejas balvu gaidot. Ekspresintervija ar Olgu Žitluhinu

© 2019 Latvijas dejas informācijas centrs