Agate Bankava

Nominācija “Dejas balvai 2019–2020” kategorijā “Laikmetīgās dejas dejotājs/a” par izpildījumu izrādē:

“Kur tu esi kad es guļu”

“Es dejoju no trīs gadu vecuma – vispirms tautas dejas, tad balets, visbeidzot laikmetīgā deja. Šajā laikā esmu dzirdējusi daudz padomu, kā sasniegt labākus rezultātus. Esmu lauzusi pēdas izliekumu, stiepusi izvērsumu, tinusies pārtikas plēvēs, meditējusi sveces liesmas priekšā, izdomājusi sev otro vārdu, teikusi visam “jā” un teikusi visam “nē”. Dejošana atstājusi kā fiziskus, tā emocionālus nospiedumus. Ko par to domā mans ķermenis?
“Kur tu esi kad es guļu” ir personiska, vietām ironiska saruna ar ķermeni – par to, kā es dzīvoju savā ķermenī un ķermenis dzīvo manī, un vai man vispār izdodas ieklausīties savā ķermenī. Solo izrāde ir mēģinājums ļaut ķermenim runāt un ticēt sev no jauna. Izrāde-pašportrets – par to, ko vairs nav iespējams atgūt, un jauno, kas izveidojies aizgājušā vietā.”

Žūrijas komentārs

Agates spēks ir spējā domāt smalki. Viņas kustību valoda ir iekšēji brīva un neatkarīga. Viņa deju nerāda, bet piedzīvo konkrētajā mirklī. Esot godīga pret pašas izvēlēm, māksliniece kustībā saglabā tēlainību un abstrakciju, esot nemainīgi ciešā saiknē ar savu ķermeni.

Raksti un recenzijas

Agnese Bordjukova. Es dejoju par brīvo telpu sevī. Dejas izrādes “Kur tu esi kad es guļu?” tapšanas procesa apraksts 

Miegs II: Vakara pasaciņa pieaugušajiem dejas izrāde “Kur tu esi kad es guļu”

Inta Balode. Agate strādā un es arī neguļu

Laura Lapiņa. Un kā klājas tavai kājai? 

Dejas balvu gaidot. Ekspresintervija ar Agati Bankavu

© 2019 Latvijas dejas informācijas centrs