Mākslinieku apvienība IevaKrish

Piešķirta “Dejas balva 2019–2020” kategorijā “Laikmetīgās dejas horeogrāfs/e” par:

Apvienības darbs 2019. un 2020. gadā

Mākslinieku duetu IevaKrish veido Ieva Gaurilčikaite-Sants un Krišjānis Sants. Viņu darbi apvieno laikmetīgo horeogrāfiju un scenogrāfiju. Horeogrāfus interesē kustībā esošas telpas ideja, un kā viņu māksla iekļaujas dažādās vidēs. Īpaši pievērš uzmanību skatītāju uztveres idejai, pētot attiecības starp publiku, izpildītājiem un telpu. Ar savu mākslu vēlas iniciēt dialogu starp mākslas darbu un publiku, lai labi nostiprinātās sociālās lomas attīstītos daudzdimensionālās komunikāciju formās. Savu horeogrāfisko rokrakstu pēdējo divu gadu laikā attīstījuši, veidojot dažādu formātu darbus: izrādes, instalācijas, digitālo dienasgrāmatu, izrādi-instrukciju un performanci. 

Mākslinieki  mērķtiecīgi strādā, lai viņu darbi regulāri tiktu izrādīti festivālos Latvijā un ārvalstīs. 2019-2020. gadā darbi izrādīti festivālos “Spectaculare” (Čehija), “Tanzmainz” (Dānija), “SPOT” (Lietuva), “Laiks dejot” (Latvija), “Valmieras vasaras festivāls” (Latvija), “Survival Kit” (Latvija), “Liepājas mākslas forums” (Latvija), RIBOCA u.c.

Foto: Aleksejs Koškins, “Divu metriku polemika”, Rīgas 2. Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle, 2020

Žūrijas komentārs

Mākslinieku apvienībai izdodas rast arvien jaunus risinājums un attīstīties, radoši pielāgojoties mainīgajiem apstākļiem un uzrādot nepārtrauktu ražīgumu. Apvienību raksturo oriģinalitāte, māksliniecisks smalkums, daudzveidība, viedums un dziļums, kas neļauj apstāties un arvien mudina tiekties pēc mākslinieciskas pilnības.

Raksti un recenzijas

Atis Rozentāls. Skatītājs zīmju sistēmas vidū

Marija Saveiko. Prāts vai iztēle?

Juta Ance Romberga. Esmu Valmierā, un man te patīk. 1. daļa

Ilze Auzāne. Daudzbalsības prakse. Sākas 5. Valmieras Vasaras teātra festivāls

Dejas balvu gaidot. Ekspresintervija ar mākslinieku apvienību IevaKrish (Ievu Gaurilčikaiti-Santu un Krišjāni Santu)

© 2019 Latvijas dejas informācijas centrs