Projekts “Ārējais klimats / iekšējais laiks” I un II

Nominācija “Dejas balvai 2019–2020” kategorijā “Laikmetīgās dejas notikums”

Radošā komanda

Projekta autore: Laura Stašāne
Mentores: Anni Kleina, Laura Stašāne, Elīna Gediņa
Dalībnieces, izrāžu autores un izpildītājas: Alise Bokaldere, Laura Kušķe, Līga Ūbele, Dana Zvonarjova, Jana Jacuka, Arina Buboviča, Laura Gorodko, Sabīne Neilande
Producents: Laura Stašāne, Latvijas Jaunā teātra institūts

Projekta apraksts

“Ārējais klimats / iekšējais laiks” ir laikmetīgās dejas jauno mākslinieku pirmo skatuves darbu radīšanas un izrādīšanas platforma. Projekta uzmanības centrā ir jaunākā latviešu laikmetīgās dejas paaudze, kas 2018. gadā absolvēja Latvijas Kultūras akadēmiju. Sešas jaunās autores tika aicinātas katra realizēt savas radošās idejas kompaktā 20 minūšu izrādē, iztiekot ar vienkāršiem tehniskajiem palīglīdzekļiem, galveno uzmanību veltot idejas vai stāsta attīstībai. Procesa laikā ar jaunajām māksliniecēm kā mentores strādāja režisore un dramaturģe Anni Kleina no Helsinkiem, horeogrāfe Elīna Gediņa un projekta autore Laura Stašāne. Jaundarbu pirmizrādes notika Dirty Deal Teatro, katrā vakarā parādot trīs darbus. Vēlāk darbi tika izrādīti arī vairākos festivālos Latvijā.

Projekts notika divos ciklos 2019. gada janvārī un maijā. Pirmajā ciklā piedalījās horeogrāfes Alise Bokaldere, Laura Kušķe un Līga Ūbele kopā ar dejotāju Danu Zvonarjovu, otrajā ciklā – Jana Jacuka, Arina Buboviča un Laura Gorodko kopā ar dejotāju Sabīni Neilandi.

Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, LKA Eduarda Smiļģa Teātra muzejs, Dirty Deal Teatro.

© 2019 Latvijas dejas informācijas centrs