Daugavpils deju grupa Factory Kingz

Piešķirta “Dejas balva 2019–2020” kategorijā “Pārsteigums dejas mākslā”

Daugavpils deju grupa Factory Kingz – par pasaules čempionu titula izcīnīšanu starp junioriem “Snipes Battle of the Year” Monpeljē (Francija).

Radošā komanda

“Factory Kingz” komandas sastāvā bija 9 dejotāji vecumā no 9 līdz 15 gadiem un viens treneris: Maksims Pavlovs, Marats Gatjatulins, Amanda Seņkoviča, Gļebs Zenkovs, Maksims Mitušovs,Oskars Alehno, Jeļizaveta Stepančenko, Edgars Sūrītis, Ņikita Stepanenkovs, Andžejs Začiņajevs (treneris)

Apraksts

Daugavpils deju grupa “Factory Kingz” izcīnīja 1. vietu pasaules prestižākajā turnīrā “Battle of the Year Kids 2019”, veiksmīgi izejot atlasi (rādot deju šovu ar nosaukumu “Malibu lifeguard”) un pusfinālā pārspējot jauniešus no Ķīnas, bet finālā – dejotājus no Baltkrievijas. Turnīru tiesāja pieci pasaulē slavenākie dejotāji no Brazīlijas, Francijas, Spānijas, Dienvidkorejas un ASV. 

Ikgadējais Pasaules čempionāts “Battle of the Year” norisinājās divas dienas. 25. oktobrī tika noskaidrots pasaules čempions starp junioriem (U-15), 26. oktobrī – starp pieaugušajiem/profesionāļiem. Pasākums sapulcināja visu pasaules breika deju eliti – dejotājus, tiesnešus, turnīru organizatorus un menedžerus, dīdžejus, utt., kā arī tūkstošiem skatītāju no visas pasaules.

Pēc uzvaras junioru turnīrā komanda “Factory Kingz” guva iespēju nākamajā dienā, 26. oktobrī, parādīt savu šovu-vizītkarti 30. Pasaules čempionāta “Battle of the Year” starp pieaugušajiem atklāšanas ceremonijā kopā ar īpašajiem viesiem – “Battle of the Year” visu laiku leģendām. Kā mums pateica leģendārais Niels Storm Robitzky pirms pasākuma: “Tā būs lieliskā iespēja dalīt skatuvi kopā ar jums, jaunieši.”

Pasaules čempionu tituls ir pirmais augstākā līmeņa panākums Latvijas breika deju vēsturē kopš 1985. gada. Daugavpils jaunieši lika skanēt Latvijas vārdam pasaules breika arēnā. Tika iegūtas pozitīvas atsauksmes par mūsu ieguldījumu Latvijas breika attīstībā no leģendāriem cilvēkiem. Sociālajos tīklos ar uzvaru mūs apsveica slaveni dejotāji un treneri no visas pasaules. Slavenākie deju žurnālisti un video kanāli mūs intervēja ar mērķi izplatīt informāciju par jauniem čempioniem no Latvijas.

Tas bija milzīgs solis uz priekšu breika deju attīstībai mūsu pilsētā un valstī, kā arī Latvijas valsts popularizēšanai pasaulē caur breika dejas nozari. 

Līdz šīm iespēju piedalīties Pasaules breika deju čempionātā “Battle of the Year” no Latvijas bija izcīnījusi tikai viena komanda – “Camelot” no Rīgas 2005. un 2006. gadā, taču vietas turnīrā netika iegūtas.

Žūrijas komentārs

Dalība šajā pasaules līmeņa notikumā ir īpašs gods un sasniegums, taču uzvaras izcīnīšana pierāda neticami augstu meistarības līmeni. Sarežģītā kustību partitūra neredzēti profesionālā bērnu izpildījumā apžilbina, sajūsmina un patiesi pārsteidz.

Raksti un recenzijas

Dejas balvu gaidot. Ekspresintervija ar bboy An-Juicy (Andžeju Začiņajevu)

© 2019 Latvijas dejas informācijas centrs