Sajūtu kastīte “Līgo gadalaiki”

Nominācija “Dejas balvai 2019–2020” kategorijā “Skatuviskās tautas dejas  
iestudējums vai notikums”

Radošā komanda

Idejas autors, horeogrāfs un producents: Jānis Purviņš
Video autors: Artūrs Vanags
Tekstu autore: Dārta Apsīte
Mūzika: Tautas mūzika Raimonda Paula, grupu “Auri” un “Pērkonvīri” apdarē, Lauras Leontjevas mūzika
Dejo: Tautas deju ansamblis “Līgo”
Izdevējs: Studija “Lauska”

Iestudējuma apraksts

2019. gada 4. jūlijā XV Latviešu Dziesmu un Deju svētkos Kanādā ar grandiozu koncertu “Bluma Appel” teātrī Toronto Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra “Mazā Ģilde” Tautas deju ansamblis (TDA) “Līgo” laida klajā Latvijas dejas sajūtu kastīti “Līgo gadalaiki”. Tajā atrodama koka zibatmiņa ar četriem mākslas video, kuros TDA “Līgo” izdejo Jāņa Purviņa dejas “Sasala jūrīna”, “Nerejati ciema suņi”, “Ļauj ievām noziedēt” un “Iedzirkstīties” četros gadalaikos Latvijas dabā, kā arī četras pastkartes, kurās redzami skaistākie latviešu tautastērpi no “Līgo” kolekcijas. 

“Līgo gadalaiki” ir stāsts par katru no mums. Par stiprām saknēm, piederību un savu cilvēku izjūtu. Caur tautas deju mēs iemācāmies cienīt sevi un citus. Iemācāmies valkāt un cienīt tautas tērpu. Un ar katru jaunu iestudējumu iemācāmies ko jaunu par latviešu tradīcijām.

Deju iemūžināt ārpus skatuves līdz šim ir mēģinājuši gan Valsts deju ansamblis “Daile”, gan deju kolektīvs “Zalktis”, tautas deju ansambļi “Ačkups”, “Vektors” u.c., bet “Līgo gadalaiki” ir uzskatāms par pirmreizēju notikumu latviešu skatuviskajā tautas dejā, jo ir publicēts un izdots, lai būtu pieejams ikvienam, kam tuva latviskā un Latvijas sajūta.“Līgo gadalaiku” kastītes pieejamas pie izdevēja – studijas “Lauska”.

Žūrijas komentārs

Oriģināls un inovatīvs veids, kā saglabāt un reprezentēt Latvijas skatuviskās tautas dejas esenci. Mākslinieciski augstvērtīgie video materiāli un pastkartītes vienlaikus godina latviešu tautas tērpus, tradīcijas, kā arī dabas daudzveidīgo krāšņumu.

© 2019 Latvijas dejas informācijas centrs