Balets “Vilinošās tāles”

Nominācija “Dejas balvai 2021–2022” kategorijā “Baleta iestudējums vai notikums”

Radošā komanda

Horeogrāfe: Milana Komarova
Gaismu mākslinieks: Kārlis Kaupužs
Kostīmu māksliniece: Jelena Starostina
Video mākslinieks: Reinis Aristovs
Producents: Mākslu izglītības kompetences centra “Nacionālā Mākslu vidusskola” Rīgas Baleta skola, Agnese Zvaigzne

Izpildītāji

Rīgas Baleta skolas audzēknes: Sofija Beļkina, Elīna Blažēvica, Beāte Lelde Kuzņecova, Elizabete Elsone, Varvara Galajeva, Keita Marija Bloma, Oļesja Čudakova, Valeria Birina
Latvijas Nacionālā operas un baleta mākslinieki: Eidens Viljams Konefrijs, Roberts Naje

Iestudējuma apraksts

Horeogrāfes Milanas Komarovas jauniestudējums “Vilinošās tāles” ir pirmā laikmetīgā baleta horeogrāfija, kas iestudēta Rīgas Baleta skolas izlaiduma kursam. Jauniestudējumam radītā horeogrāfija ir veidota uz klasiskās dejas bāzes un ir absolūti laikmetīga.
Jauniestudējuma iedvesmotāji ir paši absolventi, kuros mīt jauneklīgā trauksmainība un vēl nenotrulinātais, neiegrožotais juteklisms, alkas pēc neierobežotas brīvības, mīlestības un piedzīvojumiem. Drīz viņi spers pirmos soļus jaunā, vēl neizdibinātā pasaulē. Dziļām skumjām, dramatiskiem pārdzīvojumiem mijoties ar kvēlām mīlestības ilgām, sapņains romantisms un naivums steidz dziedēt cēlās sirdis. Tikai viņš, tikai jaunietis spēj panest to ar vieglu, ilgu pilnu gaitu…
Laikmetīgajam baletam ir izvēlēta Friderika Šopēna mūzika, ko izdejo septiņas jaunas, apdāvinātas Rīgas Baleta skolas absolventes – Elīna Blažēvica, Sofija Beļkina, Beāte Lelde Kuzņecova, Elizabete Elsone, Varvara Galajeva, Oļesja Čudakova un Valeria Birina kopā ar Latvijas Nacionālā baleta solistiem Aidenu Konefriju un Robertu Naji.

Žūrijas komentārs

Milana Komarova ir pierādījusi sevi kā vienu no izcilākajām Latvijas baleta horeogrāfēm, kuras rokraksts ir atpazīstams no pirmajām dejotāja izpildītajām kustībām. Centrā ir dejotāja ķermenis, un katram žestam vai acu skatienam, katram duetam vai solo dejojumam Milānas horeogrāfijā ir nozīme. Izrādes gaismu partitūra atklāj un akcentē katra dejotāja tekstu.

Raksti un recenzijas

Taisija Frolova. Mazā nāvīte, vai tad ne? Par Milanas Komarovas darbu “Vilinošās tāles”

© 2019 Latvijas dejas informācijas centrs