Baiba Kokina, Lauma Berga

Nominētas “Dejas balvai 2021–2022” kategorijā “Baletdejotāja” par lomām iestudējumā:

“Lauskas”

Laikmetīgā baleta viencēliens “Lauskas” balstīts Georgija Osokina radītajā muzikālajā materiālā, kas iedvesmojis horeogrāfi Milanu Komarovu. Viencēlienā izmantotās Osokina klavieru improvizācijas tikušas ieskaņotas baznīcā Covid-19 pandēmijas laikā, kad visā pasaulē valdošā noskaņa sasaucās ar paša pianista pārdomām par dzīves trauslumu un viņa dvēseles stāvokli ieraksta tapšanas brīdī. Doma mūziku ietērpt dejas valodā radās negaidīti improvizācijas atskaņošanas laikā.
Viencēliena “Lauskas” librets vēsta par mākslinieci un viņas dvēseles sāpēm, kas saistītas ar personiskās krīzes pārvarēšanu. Spilgtāko skatuves pārdzīvojumu uzplaiksnījumi savijas ar apziņu par nenovēršamo novecošanas izraisīto bezspēcību, kad gars ir augstumos un prāts top vieds, bet ķermeni pārvalda dabas likumi un skarbais laika ritējums ir neapturams.

Žūrijas komentārs

Divu talantīgu, tehniski spēcīgu dejotāju tandēms. Abas mākslinieces profesionāli pārliecina un sniedz augstvērtīgu baudījumu pārdomātās, noslīpētās kustībās un lomu izveidē. Dejotāju darbā jūtama dziļa izpratne par kustību un mūzikas mijiedarbību.

© 2019 Latvijas dejas informācijas centrs