Ieva Rācene

Nominēta “Dejas balvai 2021–2022” kategorijā “Baletdejotāja” par lomām:

Migla (īsfilma “Aust”)

Režisora Uģa Oltes filma veidota kā sirreāla, tēlaina kino glezna, kas Latvijas vasaras pilnbrieda ainavā izspēlē mūžīgo gaismas un tumsas mijas ciklu, izmantojot Latvijas Nacionālā baleta dejotājus un horeogrāfiju kā galvenos izteiksmes līdzekļus. Filmā nav dialogu, viss vēstījums veidots tikai ar vizuāliem un muzikālās stāstniecības paņēmieniem.

Dejas filma noskatāma šeit.

Soliste (“Divi metri”)

Baleta iestudējums “Divi metri” ir horeogrāfu Elzas Leimanes, Antona Freimana un Aivara Leimaņa vienlaikus gan nopietna, gan humora pilna reakcija uz baleta mākslinieka pieredzi pandēmijas laikā.
Elzas Leimanes veidotā ieilgusī etīde “Līdzcilvēks” vēsta par cilvēku, kurš nespēj atrast izeju no teātra un vienlaikus arī no sevis. Tas ir dejotāja mēģinājums risināt vissarežģītāko – attiecības ar sevi. Antons Freimans radījis teatrālu uzvedumu “Go! Go! Go!” par emocionālajiem un fiziskajiem aspektiem māksliniekam, atsākot dejot pēc ilgāka piespiedu pārtraukuma. Savukārt Aivara Leimaņa veidotā etīde “2m” eksperimentēs ar obligātajiem noteikumiem, minot, kā izskatītos balets, ja māksliniekiem būtu jāievēro 2m distance. Iestudējumu apvienojošais elements šoreiz būs baleta mākslinieku runātais vārds.

Žūrijas komentārs

Vienmēr pārliecinoša un spilgta savu lomu veidotāja. Ievas mērķtiecīgais un neatlaidīgais darbs, lai uz skatuves radītu dinamisku iespaidu, pamanāms katrā viņas veidotajā lomā. Profesionāla, atbildīga un mākslinieciski spēcīga Latvijas Nacionālā baleta māksliniece.


© 2019 Latvijas dejas informācijas centrs