Sabīne Strokša

Piešķirta “Dejas balva 2021–2022” kategorijā “Baletdejotāja” par lomām iestudējumos:

Princese Aurora (“Apburtā princese”)

Pasaka par simtgadu miegā aizmigušu skaistu princesi, ko atmodina drosmīga prinča skūpsts. Čaikovska brīnišķīgā mūzika un iestudējuma krāšņais skatuves noformējums ved uz brīnumzemi, kurā mīt fejas, pasaku tēli, princeses un ļaundari. Baletā saglabāta Mariusa Petipā oriģinālā horeogrāfija.

Mīna/Elizabete (“Drakula”)

Kad, atgriezies no kara, grāfs Drakula uzzina, ka mīļotā sieva ir atņēmusi sev dzīvību, bet garīdznieki atsakās pašnāvnieci guldīt baznīcas zemē, viņš nolād Dievu un cilvēci un pārvēršas par nemirstīgu vampīru. Turpmākie notikumi vairākus gadsimtus vēlāk atklāj kādu citu traģisku mīlasstāstu: Drakula iemīl savas bojāgājušās sievas līdzinieci Mīnu, taču viņu necilvēcīgās jūtas neizbēgami vēsta par nāvi un ciešanām.
Īru rakstnieka Brema Stokera 19. gadsimta nogalē sarakstītais romāns “Drakula” ir iedvesmojis māksliniekus jaundarbiem visās mākslas jomās – kino, televīzijā, teātrī, mūzikā un citur. Poļu horeogrāfs Kšištofs Pastors nu šo aizraujošo stāstu ir izteicis krāšņajā baleta valodā, par pamatu ņemot Vojceha Kilara mūziku gotiskajai kinofilmai “Brema Stokera Drakula” (1992). 400 gadus ilgušais mīlasstāsts ir kā ceļvedis noslēpumiem apvītajā vampīru pasaulē.

Žūrijas komentārs

Klasiska baleta vadošā soliste ar smalku stila izjūtu un tehniski precīzu dejojumu. Sabīnes spēks ir iejūtīgā un elegantā lomu atveidojumā, kas ļauj skatītājiem pilnvērtīgi izbaudīt horeogrāfiju un pārliecināties par tās kvalitāti.


© 2019 Latvijas dejas informācijas centrs