Viktors Seiko

Nominēts “Dejas balvai 2021–2022” kategorijā “Baletdejotājs” par lomām iestudējumos:

Princis Dezirē (“Apburtā princese”)

Pasaka par simtgadu miegā aizmigušu skaistu princesi, ko atmodina drosmīga prinča skūpsts. Čaikovska brīnišķīgā mūzika un iestudējuma krāšņais skatuves noformējums ved uz brīnumzemi, kurā mīt fejas, pasaku tēli, princeses un ļaundari. Baletā saglabāta Mariusa Petipā oriģinālā horeogrāfija.

Grāfs Drakula jaunībā (“Drakula”)

Kad, atgriezies no kara, grāfs Drakula uzzina, ka mīļotā sieva ir atņēmusi sev dzīvību, bet garīdznieki atsakās pašnāvnieci guldīt baznīcas zemē, viņš nolād Dievu un cilvēci un pārvēršas par nemirstīgu vampīru. Turpmākie notikumi vairākus gadsimtus vēlāk atklāj kādu citu traģisku mīlasstāstu: Drakula iemīl savas bojāgājušās sievas līdzinieci Mīnu, taču viņu necilvēcīgās jūtas neizbēgami vēsta par nāvi un ciešanām.
Īru rakstnieka Brema Stokera 19. gadsimta nogalē sarakstītais romāns “Drakula” ir iedvesmojis māksliniekus jaundarbiem visās mākslas jomās – kino, televīzijā, teātrī, mūzikā un citur. Poļu horeogrāfs Kšištofs Pastors nu šo aizraujošo stāstu ir izteicis krāšņajā baleta valodā, par pamatu ņemot Vojceha Kilara mūziku gotiskajai kinofilmai ”Brema Stokera Drakula” (1992). 400 gadus ilgušais mīlasstāsts ir kā ceļvedis noslēpumiem apvītajā vampīru pasaulē.

Žūrijas komentārs

Klasiski spēcīgs Latvijas Nacionālā baleta vadošais solists, apveltīts ar dabas dotībām un skatuves harizmu. Viktora dejojums un lomu izpildījums ir piesātināts ar artikulētām kustībām, spēcīgu tehnisko izpildījumu, kā arī noturīgu un patiesu attieksmi pret savām partnerēm. Nobriedis dejotājs ar apņēmīgu virzību savā attīstībā.


© 2019 Latvijas dejas informācijas centrs