Biedrības “Horeogrāfu asociācija”, “Latvijas Dejas informācijas centrs”, “Tuvumi”

Nominācija “Dejas balvai 2021–2022” kategorijā “Ieguldījums dejas mākslā” par projektu “Latvijas laikmetīgās dejas dzīvais arhīvs”.

“Laikmetīgās dejas dzīvais arhīvs” ir trīs nevalstisku organizāciju – biedrību “Latvijas Dejas informācijas centrs”, “Tuvumi” un “Horeogrāfu asociācija” – laikmetīgās dejas mākslas kopprojekts. Tā ietvaros tapušas trīspadsmit videointervijas ar Latvijas laikmetīgās dejas māksliniekiem, kas tika izrādītas Latvijas reģionu televīzijā “ReTV” un interneta platformā LSM.lv, kā arī radītas trīs jaunas dejas izrādes. Kopumā projekts sniedzis iespēju reflektēt par savu radošo darbību divdesmit šobrīd aktīvākajiem laikmetīgās dejas mākslas profesionāļiem.

Joprojām topošais arhīvs aptver laikmetīgās dejas izpausmju dažādību Latvijā un izceļ šī žanra specifiku – nesekot dejas tradīcijai un nepārtraukti pārkāpt dažāda līmeņa robežas gan formā, gan saturā. Projekts pēta esošos un aktualizē jaunākos darbus plašai publikai pieejamā formā, tādējādi kļūstot par ieguvumu nozares praktiķiem, teorētiķiem, studentiem un skatītājiem, jo līdz šim laikmetīgās dejas izrāžu arhivēšana praktiski nav notikusi.

Trīspadsmit videointerviju režisore ir Kristīne Vītola, operatori: Raivo Karro, Uldis Ķikāns un Mikus Austers. Projekta vizuālo identitāti veidojusi Kristīne Daukšte.

Visi video vienkopus ir pieejami:

LDIC YouTube kanālā

LSM.lv

Re TV

© 2019 Latvijas dejas informācijas centrs