Edīte Ābeltiņa

Nominēta “Dejas balvai 2021–2022” kategorijā “Ieguldījums dejas mākslā” par mūsdienu deju aktivizēšanu pēc pandēmijas izaicinājumiem, realizējot koncertus “At-griešanās”, “KasTE” un mūsdienu deju oriģināluzvedumu “Gaujas mistērijas”.

Edīte Ābeltiņa ir horeogrāfe un deju pedagoģe, ieguvusi bakalaura grādu horeogrāfijā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un maģistra grādu dejas pedagoģijā Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijā. Kopš 1997. gada ir Salaspils kultūras nama “Rīgava” deju grupas “Buras” vadītāja, kā arī aerobikas un jogas trenere.

Bijusi organizatore, režisore un horeogrāfe daudziem mūsdienu deju lielkoncertiem, tostarp vairākos Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos. Veidojusi horeogrāfiju arī teātra izrādēm.

Ar sevis vadīto mūsdienu deju grupu “Buras” veiksmīgi pārvarējusi pandēmijas radītos izaicinājumus – 2021. gadā tika izveidots videokoncerts, attālināti trenējoties “Zoom” platformā. 2022. gadā “Buras” pēc divu gadu pauzes atgriezās uz skatuves ar koncertu “At-griešanās” Ogres novada Kultūras centrā. Tam sekoja oriģināluzvedums “Gaujas mistērijas” ar Kristapa Krievkalna mūziku un Edītes Ābeltiņas horoegrāfiju, kas tika izrādīts Strenču brīvdabas estrādē un Salaspils sporta hallē, kā arī koncertuzvedums “KasTE” Ogres novada Kultūras centrā.


© 2019 Latvijas dejas informācijas centrs