Edīte Ābeltiņa

Nominēta “Dejas balvai 2021–2022” kategorijā “Ieguldījums dejas mākslā” par mūsdienu deju aktivizēšanu pēc pandēmijas izaicinājumiem, realizējot koncertus “At-griešanās”, “KasTE” un mūsdienu deju oriģināluzvedumu “Gaujas mistērijas”.

Edīte Ābeltiņa ir horeogrāfe un deju pedagoģe, ieguvusi bakalaura grādu horeogrāfijā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un maģistra grādu dejas pedagoģijā Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijā. Kopš 1997. gada ir Salaspils kultūras nama “Rīgava” deju grupas “Buras” vadītāja, kā arī aerobikas un jogas trenere.

Bijusi organizatore, režisore un horeogrāfe daudziem mūsdienu deju lielkoncertiem, tostarp vairākos Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos. Veidojusi horeogrāfiju arī teātra izrādēm.

Ar sevis vadīto mūsdienu deju grupu “Buras” veiksmīgi pārvarējusi pandēmijas radītos izaicinājumus – 2021. gadā tika izveidots videokoncerts, attālināti trenējoties “Zoom” platformā. 2022. gadā “Buras” pēc divu gadu pauzes atgriezās uz skatuves ar koncertu “At-griešanās” Ogres novada Kultūras centrā. Tam sekoja oriģināluzvedums “Gaujas mistērijas” ar Kristapa Krievkalna mūziku un Edītes Ābeltiņas horoegrāfiju, kas tika izrādīts Strenču brīvdabas estrādē un Salaspils sporta hallē, kā arī koncertuzvedums “KasTE” Ogres novada Kultūras centrā.

Žūrijas komentārs

Deju grupas “Buras” vadītājas Edītes Ābeltiņas radītās horeogrāfijas var raksturot kā neaizmirstamu notikumu, emocionālu pārdzīvojumu, sulīgu dzīves esenci. Ilgus gadus viņa veicinājusi mūsdienu deju attīstību, gan strādājot Valsts Jaunatnes izglītības centrā, gan kā pasniedzēja veidojot jauno horeogrāfu un pedagogu paaudzi Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijā. Salaspils un Latvijas vārdu viņa nes arī ārpus valsts robežām.

Raksti un recenzijas

Anna Pierhuroviča. Atgriešanās pilnās burās. Par deju grupas “Buras” 25. jubilejas koncertu pēc pandēmijas laika paralīzes

“Dance.lv” žurnāls. Diskusija. Kāds ir mūsdienu deju statuss?

© 2019 Latvijas dejas informācijas centrs