Gunta Bāliņa, Regīna Kaupuža

Nominētas “Dejas balvai 2021–2022” kategorijā “Ieguldījums dejas mākslā” par grāmatām “Irēnas Strodes zelta kods” un “Klasiskā deja” (izdevējs Latvijas Baleta un Dejas ģilde).

Foto grāmata “Irēnas Strodes zelta kods” (2021) ir veltījums Latvijas Nacionālās operas baleta solistei, repetitorei, pedagoģei, baletmeistarei Irēnai Strodei. Grāmatā izpētītās un apkopotās vēsturiskās liecības atklāj baletmeistares milzīgo ieguldījumu Latvijas baleta attīstībā piecdesmit gadu periodā. Grāmatai ir dokumentāls raksturs, balstīts pierakstītajās intervijās. Izvēlētais fotoalbuma formāts līdzās tekstuāli vēsturiskai informācijai sniedz plašu vizuālu un emocionālu priekšstatu par mākslinieces personību, dzīvi un daiļradi.

Mācību grāmata “Klasiskā deja. I daļa” (2022) sniedz nozīmīgu ieguldījumu dejas pētniecības un dejas izglītības attīstībā. Tā ir metodisks materiāls latviešu valodā klasiskās dejas pedagoģijā augstskolu mācībspēkiem un studējošiem, profesionālo skolu pedagogiem un audzēkņiem, dejotājiem, kā arī jebkuram, kurš vēlas apgūt klasiskās dejas pamatus.

© 2019 Latvijas dejas informācijas centrs