Ruslans Ļevčenko-Gladins

Nominēts “Dejas balvai 2021–2022” kategorijā “Ieguldījums dejas mākslā” par neatlaidīgu hiphopa dejas kultūras attīstības veicināšanu, vadot lekcijas bērniem un jauniešiem un organizējot Latvijā lielākos hiphopa deju pasākumus “Ghetto Dance Battle 2022” starptautiskā līmenī.

Ruslans Ļevčenko-Gladins ar deju sācis nodarboties 2008. gadā. Kopš tā laika viņš uzvarējis daudzos deju batlos jeb sacensībās Baltijas mērogā un pašlaik tiek uzskatīts par vienu no spēcīgākajiem brīvā stila jeb freestyle dejotājiem Latvijā.

Pēdējos gados organizējis pašlaik Latvijā lielākos ielu deju pasākumus “Ghetto Dance Battle” Daugavpilī, Valmierā, Ventspilī un Rīgā. Tie ir starptautiska mēroga deju batli, kuros gan profesionāļi, gan iesācēji dažādu vecumu grupās sacenšas ielu deju stilos.

Ruslans Ļevčenko-Gladins ar panākumiem strādā par pasniedzēju “Ghetto Dance Academy” – daudzi no viņa studentiem guvuši ievērojamus sasniegumus un apbalvoti deju sacensību pasākumos visā Baltijā.

Viņš arī veidojis horeogrāfiju starptautisku atpazīstamību guvušā igauņu repera Tommy Cash videoklipam “Racked”. Kā horeogrāfs un dejotājs piedalījies Latvijas Nacionālās operas un baleta izrādē “Karmena”.

Žūrijas komentārs

“Ghetto Dance Academy” dibinātājs un vadītājs Ruslans Ļevčenko-Gladins nenogurstoši iepazīstina jauniešus ar hiphopa kultūras daudzveidīgajām izpausmēm un uzskatāms par vienu vadošajiem šīs kustības popularizētājiem Latvijā. Būdams sava dejas ceļa sākumā, Ruslans jau tagad var lepoties ar iespaidīgu veikumu, tostarp kā dažādu hiphopa video projektu autors.

© 2019 Latvijas dejas informācijas centrs