Kompānija “Sixth”

Piešķirta “Dejas balva 2021–2022” kategorijā “Jaunie dejas mākslinieki” par izrādi:

“Glitch” (horeogrāfi Ramona Levane, Marģers Vanags)

2021. gadā Latvijas Kultūras akadēmijas Laikmetīgās dejas programmu absolvēja jaunie nozares profesionāļi, kuri joprojām turpina sadarbību kā dejotāju apvienība “6. paaudze”, un izrāde “Glitch” ir viņu pirmais patstāvīgi veidotais iestudējums pēc studiju beigšanas. Izrādi izpilda 12 dejotāji, kuru sinhronās kustības jaucas ar “apzinātajām kļūdām” jeb novirzēm no šķietami loģiskā ceļa, tādējādi atklājot iestudējuma galveno tēmu – kļūdu pieļaušanu, ar kuru sastopamies katru dienu un ko varam uztvert vai nu kā neveiksmi, vai iemeslu cita virziena kustībai. Horeogrāfija atklāj gan jauno mākslinieku spēju sadarboties, gan individuālās stiprās puses.
Iedvesma laikmetīgās dejas izrādei “Glitch” radās no autoru personīgās pieredzes un sajūtām, kas saistās ar perfekcionismu un kaut kur dziļi iesakņojušos vēlmi nekad nekļūdīties. Izrādes horeogrāfiju veido kustību materiāls, kuru autori veidojuši, reflektējot par jautājumu, vai šo sajūtu par kļūdas esamību rada patiesi notikusi nepareiza notikumu gaita, vai arī tas ir priekšstats, ko esam sev radījuši paši? Izrādē skatītājs piedzīvo attīstību, kas notiek gan plānotai, gan neparedzētai nobīdei no šķietami loģiskā ceļa.
Šī darba mērķis ir iedrošināt skatītāju ieraudzīt skaisto un vērtīgo arī tajās dzīves situācijās, kas vismaz pirmajā brīdī šķiet kā neveiksmes vai nepilnības.

Žūrijas komentārs

Jauna, daudzsološa laikmetīgās dejas mākslinieku apvienība, kas spilgti parāda teicamu ansambļa darbu izrādē “Glitch”. Starp unisonu un kanonu virknējumiem tiek risināta ideja par jauna cilvēka dzīvi – ilūziju, ka esam sava likteņa kapteiņi, un skarbo ikdienas realitāti.

Raksti un recenzijas

Rūdolfs Gediņš. Iespēja publiski kļūdīties. Par izrādi “Glitch”

LSM.lv. Cilvēciskas bailes no kļūdām – jaunie dejas profesionāļi aicina uz izrādi «Glitch»

Foto: Aleksejs Beļeckis


© 2019 Latvijas dejas informācijas centrs