Vilnis Bīriņš, Ramona Galkina

Piešķirta “Dejas balva 2021–2022” kategorijā “Laikmetīgās dejas horeogrāfe/-s” par izrādi:

“Brālis”

Dejas filma “Brālis” ir plašāka projekta “Brālis” kvintesence. Projekts tika realizēts divu gadu laikā un ietver trīs patstāvīgas daļas. Pirmajā daļā, performancē-pastaigā “Brālis”, divu gadu garumā atkal un atkal atkārtojot dokumentālu, emocionālu, personisku stāstu, tika pētīts, kā atmiņas transformējas un kā tās pārtop leģendās. Projekta otrajā daļā, izrādē “Brālis”, fokusa centrā nonāca atmiņu tēma – kā atmiņas aktualizēt, kā piekļūt tām atmiņu detaļām, kuras apziņa ir izstūmusi, un kā drosmīgi ieskatīties tajās. Projekta trešā daļa, dejas filma “Brālis”, ir projekta kvintesence, kurā jūtama visu trīs daļu klātbūtne. Tas ir spilgts, savdabīgs, emocionāls un godīgs darbs par aktuālu tēmu – cilvēcisko attiecību 

izpratnes meklējumiem. Darbā jūtama komandas darba sinerģija, horeogrāfei, izpildītājam, operatoram, montāžas režisoram un pērējiem komandas dalībniekiem veidojot vienotu mākslas darbu.

Žūrijas komentārs

Divu talantīgu un pieredzējušu horeogrāfu kopdarbs. Šī mākslas darba horeogrāfija atgādina arhitektūru, kurā rūpīga uzmanība tiek pievērsta katrai niansei, katram ādas kvadrātcentimetram un katras elpas garumam.

© 2019 Latvijas dejas informācijas centrs