Breika un laikmetīgās dejas izrāde “Mēs”

Nominācija “Dejas balvai 2021–2022” kategorijā “Mūsdienu deju iestudējums vai notikums” un piešķirta Latvijas Sabiedrisko mediju portāla LSM.lv skatītāju balsojuma balva kategorijā “Dejas iestudējums”

Radošā komanda

Horeogrāfi: Liene Bēniņa, Zigmārs Lācis, Madara Aulaciema, Inita Upmale, Renaldas Stasiūnaitis, Anete Klapkalne
Režisore: Liene Bēniņa
Skaņu režisori: Artis Rūdiens, Valērijs Černejs 
Gaismu režisors: Niks Rācenājs
Jaundarbu un aranžiju autore: Marika Šaripo
Izpildītāji: Tukuma profesionālās ievirzes deju skolas “Demo” audzēkņi Marta Ancāne, Ģirts Andrejevs, Paula Ardinska, Evelīna Bēniņa, Liza Blumberga, Agris Brilts, Gerda Brosko-Šmite, Krista Garāne, Kristaps Greitāns, Nikola Gudele, Ričards Gudelis, Nikola Gūtmane, Nikija Jaunbrāle, Daniela Jefimova, Katrīna Kalniņa, Marta Kristapsone, Kristiāna Linde, Evelīna Mertena, Sabīne Motē, Eva Viktorija Pļaviņa, Jēkabs Krists Prančs, Karīna Radziņa, Luīze Roga, Elza Adelīna Sleže, Sanija Sniedze, Kellija Strazdiņa, Lelde Štamare, Artūrs Vaļuks, Rigonda Vingre, Elīna Zēniņa, Kristiāna Zēniņa, Normunds Zvirbulis 
Producents: Tukuma profesionālās ievirzes deju skola “Demo”

Iestudējuma apraksts

Uzvedums apvieno laikmetīgo, mūsdienu un klasisko deju, kur plastika un grācija tiek organiski savienota ar breika un mūsdienu deju savdabīgajiem ritmiem. Izrādi papildina dzīvā mūzika, kur savu interpretāciju “Mēs” vēstījumam piedāvā komponiste un pianiste Marika Šaripo, sitaminstrumentālists Pauls Ķierpe, čellists Pēteris Ozoliņš, kā arī solistes Sanita un Sanija Rozes jeb “Dvīnes”.
Virkne izrādes horeogrāfiju veidotas Covid-19 ierobežojumu laikā ārtelpās, savukārt pats izrādes tapšanas process bijis nestandarta, kas manāms arī uzveduma scenogrāfiskajā un horeogrāfiskajā risinājumā.

Žūrijas komentārs

Viens no kvalitatīvākajiem mūsdienu deju un dzīvās mūzikas apvienojumiem pēdējo gadu laikā. Dziļš vēstījums un emocionāls, enerģisks izpildījums, kas atspoguļo break dance īpašo lomu un izceļ kustību grāciju un plastiku. Oriģinalitāte parādās ne tikai dejojumā, bet arī mūzikas izvēlē.

Raksti un recenzijas

Anna Pierhuroviča. Šie dejotāji ir elektriski! Par deju skolas “Demo”  izrādi “Mēs”

© 2019 Latvijas dejas informācijas centrs