Dejas izrāde “Veries”

Nominācija “Dejas balvai 2021–2022” kategorijā “Mūsdienu deju iestudējums vai notikums”

Radošā komanda

Horeogrāfe, režisore: Līga Vološčuka 
Dejotājas: Oļesja Putnāne, Anda Zaremba, Anna Dombrovska, Anna Marija Puķe, Elīna Vjatere, Marta Ančereviča
Gaismu mākslinieks: Oskars Pauliņš
Tehniskais nodrošinājums: “Fullstage” 
Producents: Līgas Libertes dejas teātris

Iestudējuma apraksts

Stāsts par aktuālo. Bet mēs par visu piedzīvoto un pārdzīvoto runāsim “caur puķēm” tiešākajā vārda nozīmē.
Cilvēks ir kā zieds, kas var novīst un var atdzīvoties tad, kad to aplaista. Kas tad paliek pāri mūsu dzīvēs, kad mēs aizliedzam lietas labsajūtai, kāda tad ir dzīves jēga? Ko tad mēs vēlamies? Vai mēs varam kā cilvēki tikai izdzīvot un izturēt, esot vienkārši kā darba mašīnas? Kādu iespaidu tas atstāj uz savstarpējām attiecībām un arī attiecībām pašam ar sevi? Cik garīgi stipri vai vāji mēs esam?
Izrāde nenostājas ne vienā, ne otrā pusē. “Veries” ir krāšņs, emocionāls un vizuāls piedzīvojums, izejot cauri visiem posmiem un uzziedot vasarā. Atstājot cerību un vēlmi būt spēcīgiem un dzīvot.
Neejam ar ieročiem pret ieročiem, neejam ar dusmām pret dusmām un neejam ar agresiju pret agresiju. Ejam ar mieru, ejam ar smaidu, un ejam ar mīlestību.

Žūrijas komentārs

Viens no Līgas Vološčukas labākajiem veikumiem, kura panākumu atslēga ir ne tikai aktuālais stāsts un horeogrāfes unikālais rokraksts, bet arī dejotāju izkoptie ķermeņi, profesionālā attieksme un izcilais izpildījums. Īpašu lomu spēlē neatkārtojamā dabas scenogrāfija un spoguļu skatuve. Krāšņs emocionāls un vizuāls piedzīvojums.

Raksti un recenzijas

Annija Broniča. “Gribētu iedvesmot cilvēkus būt drosmīgiem.” Saruna ar horeogrāfi Līgu Vološčuku


© 2019 Latvijas dejas informācijas centrs