Muzikāli dramatiska kustību komēdija “Mediis Soccus Opera” (“Zeķu opera”)

Nominācija “Dejas balvai 2021–2022” kategorijā “Mūsdienu deju iestudējums vai notikums”

Radošā komanda

Idejas autors un horeogrāfs: Markuss Cmolnigs
Izpildītājas: Karma Dancers dejotājas Anete Klapkalne, Terēze Megija Knauere, Ieva Ozoliņa, Beāte Riekstiņa, Evelīna Inne, Marta Puče
Kostīmu mākslinieki: Kaspars Blūms-Blūmanis jeb Kashers, Agnese Upenika
Producents: dejotāju apvienība Karma Dancers

Iestudējuma apraksts

Muzikāli dramatiska kustību komēdija “Mediis Soccus Opera” (“Zeķu opera”) ir austriešu horeogrāfa Markusa Cmolniga laikmetīgās dejas izrāde, kas piemērota kā pieaugušajiem, tā arī bērniem un jauniešiem, jo aktualizē tēmas, kas svarīgas visos vecuma posmos – sabiedrības intergrācija, indentitātes meklējumi un mobings. Zeķes izrādē kalpo kā instruments, kas atspoguļo sabiedrību un pasauli, kurā dzīvojam. Dejotāji tāpat kā skatītāji tiek ievilkti krāsainajā zeķu pasaulē, kur valda haosa kārtība un nopietna nenopietnība par lietām un situācijām, kas ir pazīstamas un tuvas mums visiem.
Pateicoties Latvijas iedzīvotāju atsaucībai, tika saziedoti vairāki simti zeķu – dažāda materiāla, lieluma, krāsas un kvalitātes –, kuras savu otro dzīvi atrada dejā.

Žūrijas komentārs

Izrāde, kas nojauc visas robežas dejā un noteikti paliks skatītājam atmiņā ar unikālo stāsta izpildījuma manieri. Pārsteidzošs dejas žanru apvienojums, kurā Karma Dancers ierasti sievišķīgais, spilgtais un elegantais izpildījums iegūst jaunu elpu. Izrādi caurvij rotaļīga un komiska dejas valoda, kas liek pasmaidīt par šķietami acīmredzamo un labi zināmo.

Raksti un recenzijas

Anastasija Jasvina. Zeķu otrā dzīve. Par kustību komēdiju Mediis Soccus Opera


© 2019 Latvijas dejas informācijas centrs