Liene Grava, Reinis Rešetins

Piešķirta “Dejas balva 2021–2022” kategorijā “Skatuviskās tautas dejas horeogrāfe/-s” par izrādi:

“Cik saules mūsos”

Deju ansamblis “Daiļrade” skatītājiem prezentē folkbaleta izrādi “Cik Saules mūsos”. Izrādes saturiskā vēstījuma centrā ir mūsdienu cilvēka sastapšanās ar seno latviešu dievību – Saules, Mēness un Pērkona – pasauli.
“Mūsdienās bieži vien steiga pārņem pasauli, acu skatienus aizstāj viedierīču ekrāni,  klātienes satikšanās prieku aizstāj Zooms, iespēju pavadīt laiku dabā aizstāj dzīve internetā… tik viegli paiet otram garām nesatiekoties. Mūsu izrāde pandēmijas laikā kļuvusi vēl aktuālāka un aicina skatītāju apstāties uz mirkli, ielūkoties sevī, ieraudzīt pasauli sev apkārt un novērtēt iespējas, ko tā mums sniedz. Stāstu izdejo vairāk nekā 70 dejotāju. Es domāju, ka skatītāji piedzīvos neaizmirstamu latviešu folkbaleta viencēlienu ar košiem tērpiem, oriģinālhoreogrāfiju un orģinālmūziku,” stāsta deju ansambļa mākslinieciskā vadītāja Iveta Pētersone-Lazdāne.

Žūrijas komentārs

Izrādē savijušies vairāki horeogrāfijas žanri – šeit vieta ir baleta, mūsdienu deju, tautas deju un arī laikmetīgās dejas elementiem. To savijumu grodā dzijā padara divu dažādu dejas virzienu pārstāvju kopdarbs. Liene Grava ir laikmetīgās dejas māksliniece, un Reinis Rešetins – viens no aktīvākajiem skatuviskās tautas dejas jaunās paaudzes pārstāvjiem. Katrs šai izrādei devis savu pieredzi, zināšanas un skatījumu.

© 2019 Latvijas dejas informācijas centrs