Deju izrāde “Vilkaču mantiniece”

Nominācija “Dejas balvai 2021–2022” kategorijā “Skatuviskās tautas dejas iestudējums vai notikums”

Radošā komanda

Horeogrāfs: Jānis Purviņš
Mūzikas autors: Edgars Lipors
Libreta autore: Rasa Bugavičute-Pēce
Režisors un scenogrāfs: Reinis Suhanovs
Tautas deju ansambļa “Līgo” pedagogi: Linda Tiļčika, Guna Trukšāne
Izpildītāji: 60 dejotāji no Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra “Mazā Ģilde” Tautas deju ansambļa “Līgo” un vidējās paaudzes deju kolektīva “Līgo”
Producents: biedrība “I DID IT”

Iestudējuma apraksts

Dejas izrādes “Vilkaču mantiniece” pamatā ir Ilonas Leimanes romāna motīvi. Tas ir stāsts par divām dzimtām, kurām, par spīti seniem naidiem, reiz bij’ jāsavijas vienā. Tas nenāca viegli, tas nenāca ātri, tas nāca caur liesmu un dvēseles sāpi, bet augstiene bez lejas nepastāv un diena bez naktes nepienāk, un sausme bez ūdens valgmi nesasniedz, lai arī ko tu saviem bērnu bērniem pūrā liec…
Izrāde ir horeogrāfa Jāņa Purviņa īpašs simbolisks veltījums savas jubilejas gadā, dāvājot skatītājiem ne vien jaunas horeogrāfijas, bet arī konceptuālu un simboliski bagātīgu skatījumu par tradīcijām, latvisko dzīvesziņu un mītisko jūtu pasauli.

Žūrijas komentārs

Aizraujošs, pārdomas raisošs darbs. Lieliska sadarbība starp radošo komandu – horeogrāfu Jāni Purviņu, libreta autori Rasu Bugavičuti-Pēci, režisoru un scenogrāfu Reini Suhanovu un mūzikas autoru Edgaru Liporu. Ikvienā dejas epizodē precīzi paradīts katra izpildītāja raksturs atbilstoši uzvestajam stāstam.

Raksti un recenzijas

Kultūras ziņas. Liepājā pirmizrādi piedzīvo deju izrāde «Vilkaču mantiniece»

© 2019 Latvijas dejas informācijas centrs