Deju uzvedums “Trejdeviņas spēles”

Nominācija “Dejas balvai 2021–2022” kategorijā “Skatuviskās tautas dejas iestudējums vai notikums”

Radošā komanda

Horeogrāfs: Jānis Ērglis
Režisors: Reinis Suhanovs
Komponists: Juris Vaivods
Izpildītāji: visu paaudžu tautas deju ansambļa “Teiksmas” dejotāji, mūziķi Kristīne Kārkle-Kalniņa (vijole), Edgars Kārklis (dūdas, akordeons), Mārtiņš Linde (sitamie instrumenti), Ilze Grunte (akustiskā ģitāra, mandolīna), Pēteris Liepiņš (basģitāra), Andis Klučnieks (flautas, stabules), Latvīte Cirse (kokle)
Producents: grupa “BT 1 Music”

Iestudējuma apraksts

Uzvedumā dalībnieki izspēlē un izdejo stāstu par to, kur rodamas saknes skatuviskajai dejai. Vai ikdienišķā situācijā par ābolu lasīšanu dārzā vai rāšanos ar mazo negantnieku, kurš izmanīgi nočiepis jēpīšus, var jau saskatīt iezīmes etnogrāfiskajam “Pirkstiņdancim”? Izrādās – var! Šādas un daudzas citas sadzīviskas situācijas “Teiksmas” mākslinieciskajam vadītājam un horeogrāfam Jānim Ērglim 60. jubilejas gadā kalpojušas par iedvesmas avotu, radot jaunu horeogrāfisko materiālu trejdeviņām deju spēlēm uzvedumā.
“Teiksmā” allaž lielā cieņā ir bijusi sižetiskā deja. Ne velti ansamblis tiek dēvēts par deju laboratoriju – šeit eksperimentē gan ar zināmo, gan ievieš pavisam jaunas idejas.


© 2019 Latvijas dejas informācijas centrs