Ilgtermiņa laikmetīgās dejas apmaiņas programma “Horos”

Nominācija “Dejas balvai 2021–2022” kategorijā “Uzdrīkstēšanās dejas mākslā”

Projekta komanda

Idejas autori, kuratori: “IevaKrish”
Producente: Anna Ulberte, biedrība “Tuvumi”
Komunikācijas autors: Aleksejs Beļeckis

Apraksts

Darbs rezidenču formātā ir ļoti svarīgs instruments, ar kuru māksliniekiem attīstīt ieceres. Iespēja uz nedēļu vai divām nomainīt ikdienas vidi un strādāt bez citiem blakusesošiem pienākumiem ir jo lielāka vērtība laikmetīgās dejas nozarē, kur Latvijā tādu citur sastopamu institūciju kā dejas mājas vai skatuves trūkums neļauj pilnvērtīgi nodrošināt radošo darbību. Starptautiskas rezidences laikmetīgās dejas māksliniekiem ir ierasta prakse, bet rezidenču Latvijas robežās ir salīdzinoši maz. Biedrība “Tuvumi”, vēloties risināt šīs problēmas, attīsta iniciatīvu par dejas rezidenču programmu Aizputē. 2022. gada vasarā norisinājās pilotprojekts, kura ietvaros divas nedēļas garā rezidencē vairāki laikmetīgās dejas mākslinieki (“IevaKrish”, Eriks Eriksons, Klāvs Liepiņš, Gundega Rēdere) attīstīja savas radošās idejas un noslēgumā uzstājās pasākumā, kurā izpildīja savu jaundarbu skices un jau iepriekš radītas izrādes.
Lai pasākums nekļūtu tikai par vienreizēju notikumu vasarā, biedrība ir nolēmusi organizēt viesizrāžu notikumus ilgtermiņā.

Žūrijas komentārs

Šī biedrības “Tuvumi” veidotā platforma ir nozīmīga, domājot gan par stabilas dejas infrastruktūras trūkumu Latvijā, gan par nepietiekošu mākslas pieejamību ārpus Rīgas. Programma “Horos” spilgti pierāda, ka šāda platforma ir nepieciešama ne tikai māksliniekiem, bet arī Latvijas iedzīvotājiem, kas vēlas ļauties mākslas izzināšanai un burvībai arī ārpus galvaspilsētas.

Raksti un recenzijas

Laima Slava. Noslēgusies profesionāla rezidences programma horeogrāfiem Aizputē

Liene Pavlovska. Skatuve/aizskatuve. Par dejas apmaiņas programmu “Horos”

© 2019 Latvijas dejas informācijas centrs