Koncertuzvedums “Dziesma dejo. Deja skan”

Piešķirta “Dejas balva 2021–2022” kategorijā “Uzdrīkstēšanās dejas mākslā” un piešķirta Latvijas Sabiedrisko mediju portāla LSM.lv skatītāju balsojuma balva kategorijā “Dejas notikums”

Radošā komanda

Idejas autors, producents: Edžus Arums
Komponists, muzikālās daļas vadītājs: Uģis Prauliņš
Mākslinieciskais vadītājs, virsdiriģents: Mārtiņš Klišāns
Mākslinieciskais vadītājs, horeogrāfs, virsvadītājs: Agris Daņiļevičs
Režisore: Ilze Jakubovska
Scenogrāfs: Aigars Ozoliņš
Gaismu režisors: Oskars Pauliņš
Virsdiriģents ar iniciatīvu: Ints Teterovskis
Virsvadītāji: Taiga Ludborža, Ilze Mažāne, Indra Ozoliņa, Ilmārs Dreļs, Diāna Gavare, Baiba Ķestere
Virsvadītājs, mākslinieciskā vadītāja asistents: Kaspars Brauns

Iestudējuma apraksts

Koncertuzveduma nosaukums “Dziesma dejo. Deja skan” ir arī formas apzīmējums, jo dejotāji dejo un dzied un arī koristi dejo un dzied. Repertuāru veido gan labi zināmi darbi, gan jaunrade, tādēļ komponists un muzikālās daļas vadītājs Uģis Prauliņš izveidoja vienotu skaņas dizainu visam koncertuzvedumam. Mežaparka Lielajā estrādē to izpildīja 14 mūziķu sastāvs, 53 kori un 105 deju kolektīvi no visas Latvijas, kā arī 10 ārzemju koru un deju kolektīvi. Skatītāji sēdēja atjaunotās Mežaparka Lielās estrādes korim paredzētajās vietās, un dalībnieki dejoja laukumā, kur parasti atrodas skatītāju soli. Arī koris pārvietojās vienā laukumā ar dejotājiem.
Režisoriskā koncertuzveduma vadlīnija ir šūpoles, kas šūpo latvieti starp pagātni un tagadni, zemi un debesīm, pļāvām un mežu galotnēm, šo un to sauli, ziemu un vasaru, bērnību un vecumdienām, starp Latviju un svešumu – starp deju un dziesmu. Par latvieti, kas dzied un dejo – godos, skumjās, darot darbu, iemīlējies un ejot dabā.
Koncertuzvedumā izmantoti šo horeogrāfu un komponistu darbi: Uldis Žagata, Aija Baumane, Uldis Šteins, Raimonds Pauls, Mārtiņš Brauns, Emilis Melngailis, Imants Kalniņš, Jāzeps Vītols un citi.

Žūrijas komentārs

Dejotāju un dziedātāju vidū ļoti gaidīts pasākums – pirmais šāda mēroga notikums pēc ilgstošā pandēmijas klusuma. Apbrīnojama idejas autora un producenta Edžus Aruma drosme un izdarība organizēt tik vērienīgu uzvedumu bez jebkāda valsts finansiāla atbalsta. Uzveduma jaudīgā radošā grupa un veiksmīgais koncerta programmas salikums attaisnoja dalībnieku un skatītāju cerības.

Raksti un recenzijas

LTV Ziņu dienests. “Dziesma dejo. Deja skan” Mežaparka lielajā estrādē

Panorāma. Mežaparka estrādē koncertuzvedums «Dziesma dejo, deja skan» pulcēs vairāk nekā 6000 dalībnieku

Monika Cālīte. ‘Tilts uz Dziesmu un deju svētkiem’ – Mežaparkā dziesma dejo un deja skan

Beāte Svarinska. Tilts uz lielajiem svētkiem. Intervija ar uzveduma “Dziesma dejo. Deja skan” veidotājiem

Ilze Pētersone. Iemīlējies Daņiļevičs. Horeogrāfs sarunā “Mājas Viesim” par mīlestību, drosmi un unikālo koncertuzvedumu Mežaparka Lielajā estrādē

Sandra Pētersone. Dziesma dejoja, deja skanēja

Elīna Kristiņa. Dziesma Dejo. Deja Skan

Jēkabpils Radio1. Kā iecerēts pārsteigt skatītājus koncertuzvedumā DZIESMA DEJO. DEJA SKAN

© 2019 Latvijas dejas informācijas centrs