Koncertuzvedums “Dziesma dejo. Deja skan”

Nominācija “Dejas balvai 2021–2022” kategorijā “Uzdrīkstēšanās dejas mākslā”

Radošā komanda

Idejas autors, producents: Edžus Arums
Komponists, muzikālās daļas vadītājs: Uģis Prauliņš
Mākslinieciskais vadītājs, virsdiriģents: Mārtiņš Klišāns
Mākslinieciskais vadītājs, horeogrāfs, virsvadītājs: Agris Daņiļevičs
Režisore: Ilze Jakubovska
Scenogrāfs: Aigars Ozoliņš
Gaismu režisors: Oskars Pauliņš
Virsdiriģents ar iniciatīvu: Ints Teterovskis
Virsvadītāji: Taiga Ludborža, Ilze Mažāne, Indra Ozoliņa, Ilmārs Dreļs, Diāna Gavare, Baiba Ķestere
Virsvadītājs, mākslinieciskā vadītāja asistents: Kaspars Brauns

Iestudējuma apraksts

Koncertuzveduma nosaukums “Dziesma dejo. Deja skan” ir arī formas apzīmējums, jo dejotāji dejo un dzied un arī koristi dejo un dzied. Repertuāru veido gan labi zināmi darbi, gan jaunrade, tādēļ komponists un muzikālās daļas vadītājs Uģis Prauliņš izveidoja vienotu skaņas dizainu visam koncertuzvedumam. Mežaparka Lielajā estrādē to izpildīja 14 mūziķu sastāvs, 53 kori un 105 deju kolektīvi no visas Latvijas, kā arī 10 ārzemju koru un deju kolektīvi. Skatītāji sēdēja atjaunotās Mežaparka Lielās estrādes korim paredzētajās vietās, un dalībnieki dejoja laukumā, kur parasti atrodas skatītāju soli. Arī koris pārvietojās vienā laukumā ar dejotājiem.
Režisoriskā koncertuzveduma vadlīnija ir šūpoles, kas šūpo latvieti starp pagātni un tagadni, zemi un debesīm, pļāvām un mežu galotnēm, šo un to sauli, ziemu un vasaru, bērnību un vecumdienām, starp Latviju un svešumu – starp deju un dziesmu. Par latvieti, kas dzied un dejo – godos, skumjās, darot darbu, iemīlējies un ejot dabā.
Koncertuzvedumā izmantoti šo horeogrāfu un komponistu darbi: Uldis Žagata, Aija Baumane, Uldis Šteins, Raimonds Pauls, Mārtiņš Brauns, Emilis Melngailis, Imants Kalniņš, Jāzeps Vītols un citi.

© 2019 Latvijas dejas informācijas centrs