Aicina pieteikt pretendentus darbam Dejas balvas žūrijā

Latvijas Dejas informācijas centrs (LDIC) aicina pieteikt pretendentus jaunajai Dejas balvas žūrijai darbam 2023. un 2024. gadā. Dejas balva ir augstākais apbalvojums profesionālajā dejas mākslā, ko reizi divos gados piešķir par sasniegumiem klasiskajā, laikmetīgajā, mūsdienu un skatuviskajā tautas dejā.

Pretendentus dalībai balvas žūrijas sastāvā var pieteikt Kultūras ministrijas padotībā esošās valsts pārvaldes iestādes un pārraudzībā esošās kapitālsabiedrības, biedrības un nodibinājumi, kā arī citas juridiskas personas un radošās grupas, nosūtot pieteikumus Latvijas Dejas informācijas centram (e-pasts: info@dance.lv) līdz 2022. gada 21. novembrim. Pieteikt dalībai var gan dejas praktiķus, gan teorētiķus un kritiķus, gan citu mākslu speciālistus ar lielu pieredzi dejā. Pieteikumā jābūt iekļautam balvas žūrijas locekļa pretendenta CV un īsam izvirzīšanas pamatojumam, kā arī rakstiskam apliecinājumam, ka pretendents piekrīt kļūt par žūrijas locekli.

Pieteikumus izvērtēs un balvas žūrijas sastāvu veidos LDIC sadarbībā ar Kultūras ministriju un Latvijas Dejas padomi.

Pirmā Dejas balvas ceremonija notika 2019. gada pavasarī. Šobrīd strādā jau trešais Dejas balvas žūrijas sastāvs, kas vērtē 2021. un 2022. gada iestudējumus. Tajā darbojas žūrijas priekšsēdētāja mūsdienu dejas eksperte Liene Bēniņa, baleta eksperte Agnese Andersone, skatuviskās tautas dejas eksperte Ilze Mažāne, laikmetīgās dejas eksperte Agate Bankava, kā arī dejas un teātra producente Beka Bergere. Pirmo reizi darbojas arī jauniešu žūrija.

Foto: “Dejas balvas 2019–2020” žūrija balvu pasniegšanas ceremonijā 2021. gadā. Fotogrāfe Margarita Germane.

© 2019 Latvijas dejas informācijas centrs