Dejas balvas pasniegšanas ceremonija būs skatāma tiešsaistē

Starptautiskajā Dejas dienā, 29. aprīlī, plkst. 19.00 Dailes teātrī ar tiešraidi Latvijas sabiedrisko mediju platformā LSM.lv (saite darbosies neilgi pirms tiešraides sākuma) norisināsies “Dejas balvas 2019–2020” pasniegšanas ceremonija.

Ceremoniju, īpaši domājot par tiešsaistes formātu, veido Latvijā atzītu profesionāļu komanda ar režisoru Valteru Sīli priekšgalā. Režisors atzīst: “Centrālais mērķis šajā ceremonijā ir iedot skatītājam katra nominētā darba garšu. Uzmanības centrā ir visi mākslinieki, kurus žūrija izraudzījusies. Tā būs kā satikšanās, kuras laikā varēs iepazīt arī tās dejas nozares, kuras ikdienā varbūt vēl nav bijušas pazīstamas.” Lai skatītājiem būtu iespēja iepazīt katru nominantu, ceremonijas gatavošanas laikā, ievērojot visus epidemioloģiskās drošības pasākumus, tika filmētas nominētās personības un īpašas darbu fragmentu skices. Līdz ar to ceremonija vienlaikus būs kā divu aizvadīto gadu Latvijas dejas nozares spilgtāko sasniegumu retrospekcija. 

Dejas balvas ceremonijā apbalvojumi par izcilāko sniegumu tiks pasniegti 12 kategorijās, ietverot tādas individuālās kategorijas kā “Baletdejotājs” un “Baletdejotāja”, “Baleta horeogrāfe/-s”, “Laikmetīgās dejas dejotāja/-s”, “Laikmetīgās dejas horeogrāfe/-s”, dažādu žanru iestudējumus – “Baleta iestudējums vai notikums”, “Laikmetīgās dejas iestudējums”, “Laikmetīgās dejas notikums”, “Skatuviskās tautas dejas iestudējums vai notikums”, kā arī “Iestudējums bērniem un jauniešiem” ­–,  tāpat tiks izcelts “Ieguldījums dejas mākslā” un “Pārsteigums dejas mākslā”. Ar visiem Dejas balvas nominantiem iespējams iepazīties šeit.

Kā jau ziņots, Mūža balvas šogad saņems dejas pedagoģe, horeogrāfe un Deju svētku virsvadītāja Ingrīda Edīte Saulīte un baleta premjers, kino aktieris, pedagogs, ilggadējs Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas direktors Haralds Ritenbergs.

Ceremonijas ietvaros tiks pasniegtas LSM.lv balsojumā noskaidrotās skatītāju balvas kategorijās “Dejas iestudējums” un “Dejas notikums”, kā arī “Dance.lv” žurnāla specbalvas “Dancepunkc” – ar šo balvu reizi piecos gados tiek izceltas personības, kas šajā laikā radoši ietekmējušas žurnāla darbību un dejas nozari kopumā. 

Dejas balvas pasniegšanas ceremonijas veidotāju komandā bez režisora Valtera Sīļa darbojas režisora asistente Agate Bankava, dramaturģe Linda Rudene, horeogrāfes Agate Bankava (laikmetīgā deja), Anastasija Jasvina (hiphopa deja), Dagmāra Bārbale (skatuviskā tautas deja), Jūlija Brauere (klasiskā deja), scenogrāfe Ieva Kauliņa, video projekciju mākslinieks un vīdžejs Toms Zeļģis, nomināciju video režisore un montāžas režisore Rūta Ronja Pakalne, muzikālā noformējuma mākslinieks un oriģinālmūzikas autors Arvīds Saulītis, gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis. 

“Dejas balvas 2019–2020” pasniegšanas ceremonija tiks īstenota, ievērojot epidemioloģiskos drošības noteikumus Covid–19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Dejas balva ir augstākais apbalvojums profesionālajā dejas mākslā. Reizi divos gados to piešķir baletā, laikmetīgajā dejā, skatuviskajā tautas dejā un mūsdienu dejās par sasniegumiem jauniestudējumu, uzvedumu un dejas notikumu radīšanā, kā arī pedagoģiskajā un pētnieciskajā darbā. Šogad Dejas balvas tiks pasniegtas otro reizi. 

Dejas balvu rīko Latvijas Dejas informācijas centrs sadarbībā ar Kultūras ministriju. 

Dejas balvas sadarbības partneri un atbalstītāji: nodibinājums “Skatuves Mākslas Producentu fonds”, VSIA “Dailes teātris”, SIA “GuD Productions”, SIA “Practical studio”Cablecam.lv, Latvijas sabiedriskie mediji LSM.LV, SIA “RIGA TOP HAIR”, SIA “BBrental”, SIA “fon Films”, SIA “Skrīveru Saldumi”, Latvijas balzama zīmols “Rīgas Prestige Cuvee”, Valmiermuižas alus darītava, garškopju kustība “Gardu Muti”, ziedu salons “Lizante”. 

Foto un Dejas balvas statuetes autore: Ginta Grūbe

© 2019 Latvijas dejas informācijas centrs