Iegādei pieejamas biļetes uz Dejas balvas pasniegšanas ceremoniju

29. aprīļa vakarā Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī tiks pasniegts jaunizveidotais nacionālas nozīmes apbalvojums Dejas balva. Horeogrāfiskiem pārsteigumiem piesātināto pasniegšanas ceremoniju, kuras veidošanā sadarbojas atzīti dejas, teātra, video un mūzikas mākslinieki, klātienē varēs piedzīvot ne vien lūgtie viesi, bet arī citi interesenti tagad ierobežots daudzums ieejas biļešu ir pieejams tirdzniecībā.

Dejas balva ir Latvijas augstākais apbalvojums profesionālajā dejas mākslā – baletā, laikmetīgajā dejā, mūsdienu un skatuviskajā tautas dejā. Ceremonijā 2019. gada 29. aprīlī tiks piešķirtas 13 balvas par izciliem sasniegumiem 2017. un 2018. gadā, kā arī balva par mūža ieguldījumu. Pilns nominantu saraksts un Dejas balvas jaunumi skatāmi www.dejasbalva.lv.

Ceremonijas režisore Krista Burāne atklāj: “Dejas balvas pasniegšanas ceremonija šogad notiks pirmo reizi Latvijas kultūras vēsturē. Tāpēc vakara gaitā skatītāji tiks aicināti domāt par to, cik gan daudzas pirmās reizes savā dzīvē ir jāpiedzīvo dejas māksliniekam, lai radītu darbus, kurus pamana un novērtē skatītāji, kolēģi un kritiķi.” Ceremonijas pamatā būs horeogrāfu Aleksandras Astreinas, Gunas Trukšānes, Anetes Vancevičas un Agneses Bordjukovas veidotās kompozīcijas par dejas mākslinieku pirmajiem soļiem, aizrautību, cīņu, zaudējumiem, uzvarām, prieku, mīlestību un radīšanas procesu.

Deja ir valoda, kurā iespējams iztikt bez vārdiem, tādēļ šai ceremonijai nebūs vadītāja klasiskā izpratnē. Vārdus ceremonijā aizstās kustība, kas aptvers visus nomināciju žanrus – baletu, skatuvisko tautas deju, mūsdienu un laikmetīgo deju. Muzikālā skanējuma vienotību radīs Uldis Cīrulis jeb DJ Monsta.

Ieejas biļetes uz Dejas balvas pasniegšanas ceremoniju pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

Dejas balvu rīko Latvijas Dejas informācijas centrs sadarbībā ar Kultūras ministriju.

Dejas balvas pasniegšanas ceremoniju atbalsta: Latvijā iemīļotākais saldumu zīmols “Laima”, Latvijas balzama zīmols “Rīgas Prestige Cuvee”, “Practical Studio”, Latvijas Sabiedriskie Mediji (LSM.lv), “Biļešu Paradīze”, ziedu salons “Lizante” un “Rimi Latvia”.© 2019 Latvijas dejas informācijas centrs