Mediju pasākumā paziņos Dejas balvas nominantus

Pirmdien, 16. janvārī, plkst. 13.00 Daugavas stadionā (Augšielā 1, 247. telpā) mediju pasākumā Kultūras ministrija un Latvijas Dejas informācijas centrs paziņos Dejas balvas nominantus par izciliem sasniegumiem 2021. un 2022. gadā un mūža balvas dejas mākslā saņēmējus. Dejas balva ir augstākais apbalvojums profesionālajā dejas mākslā, ko reizi divos gados piešķir baletā, laikmetīgajā dejā, skatuviskajā tautas dejā un mūsdienu dejās par sasniegumiem jauniestudējumu, uzvedumu un dejas notikumu radīšanā, kā arī pedagoģiskajā un pētnieciskajā darbā.

Divu gadu dejas notikumus vērtēja un nominantus izraudzījās žūrijas komisija: žūrijas priekšsēdētāja mūsdienu deju eksperte Liene Bēniņa, baleta eksperte Agnese Andersone, skatuviskās tautas dejas eksperte Ilze Mažāne, laikmetīgās dejas eksperte Agate Bankava, kā arī dejas un teātra producente Beka Bergere. Pirmo reizi darbojās un nominantus izvirzīja arī jauniešu žūrija, kurā darbojās Rīgas Baleta skolas un Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas audzēkņi: žūrijas priekšsēdētāja Terēze Zabarovska, Kate Kaparkalēja, Edvards Arums un Vanesa Legzdiņa-Puķēna.

Vairāk par to, kā divu gadu darbībā klājies “Dejas balvas 2021–2022” žūrijai, var uzzināt pasākuma “Deja domā. Dejas balvu gaidot” ierakstā

Dejas balvas pasniegšanas ceremonija notiks 2023. gada 29. aprīlī jaunatklātajā Rīgas cirkā ar tiešraidi Latvijas Sabiedrisko mediju platformā LSM.lv. Preses konferencē būs iespējams uzzināt vairāk arī par ceremonijas veidotāju komandu, kuri kā trešās Dejas balvas vadmotīvu izvirzījuši ideālās formas meklējumus un Latvijas dejas ainavu aicinās ieraudzīt kā vienotu apli – bezgalības, pilnības un nerimstošas kustības simbolu.

Dejas balvu rīko Latvijas Dejas informācijas centrs sadarbībā ar Kultūras ministriju. Mediju pasākumā piedalīsies kultūras ministrs Nauris Puntulis, “Dejas balvas 2021–2022” žūrija un pārstāvji no jauniešu žūrijas, Dejas balvas pasniegšanas ceremonijas režisore Paula Pļavniece.

© 2019 Latvijas dejas informācijas centrs