Piedalies “Dejas balvas 2019-2020” LSM.lv skatītāju balsojumā!

LSM.lv sadarbībā ar Latvijas Dejas informācijas centru (LDIC) no 1. līdz 25. aprīlim aicina piedalīties “Dejas balvas 2019–2020” skatītāju balsojumā un izvēlēties divus skatītāju iemīļotākos darbus kategorijās “Dejas iestudējums” un “Dejas notikums”.

Dejas balvas pasniegšanas ceremonijā, kas norisināsies Dailes teātrī 29. aprīlī ar tiešraidi Latvijas sabiedrisko mediju platformā LSM.lv, tiks piešķirtas divas LSM.lv skatītāju balvas, pasniedzot LSM.lv skatītāju balsojumos iedibināto skatītāju simpātiju balvas vizuālo formātu – traukus ar gravējumu. Tā kā nominētie darbi ir ārkārtīgi dažādi, dalījums kategorijās “iestudējums” un “notikums” ir nosacīts. Par to lēma LDIC un Dejas balvas žūrija, vērtējot, vai darbs skatāms kā formā noslēgta izrāde, vai arī tam raksturīgs atšķirīgs formāts, plašāks konteksts un ietekme uz dejas nozares procesu. Atšķirībā no žūrijas balvām, kas ceremonijā tiks pasniegtas 12 nominācijās, skatītāju balsojumā visu žanru izrādes tiek vērtētas vienkopus, uzsverot jaunizveidoto apbalvojumu kā dejas nozari vienojošu notikumu.

Balsot par saviem favorītiem iespējams vienu reizi dienā LSM.lv platformā, autorizējoties ar savu sociālo mediju profilu vai e-pastu un izvēloties vienu darbu katrā kategorijā. Aicinām pirms balsojuma veikšanas izlasīt īsos darbu aprakstus, kā arī iepazīt nominantus plašāk Dejas balvas mājaslapā www.dejasbalva.lv.  

Balsojums ilgs līdz 25. aprīļa plkst. 23.59. Pēc balsojuma beigām tiks izlozēts viens dalībnieks, kurš laimēs simbolisku dāvanu no LDIC. Visi balsojuma dalībnieki tiks automātiski reģistrēti dalībai izlozē. Ar uzvarētāju sabiedrisko mediju portāls LSM.lv sazināsies personīgi nedēļas laikā pēc balsojuma beigām.

Dejas balvas pasniegšanas ceremoniju veido: režisors Valters Sīlis, režisora asistente Agate Bankava, dramaturģe LindaRudene, horeogrāfes Agate Bankava (laikmetīgā deja), Anastasija Jasvina (hiphopa deja), Dagmāra Bārbale(skatuviskā tautas deja), Jūlija Brauere (klasiskā deja), scenogrāfe Ieva Kauliņa, video projekciju mākslinieks un vīdžejs Toms Zeļģis, nomināciju video režisore un montāžas režisore Rūta Ronja Pakalne, muzikālā noformēja mākslinieks un oriģinālmūzikas autors Arvīds Saulītis, gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis.

Dejas balva ir augstākais apbalvojums profesionālajā dejas mākslā. Reizi divos gados to piešķir baletā, laikmetīgajā dejā, skatuviskajā tautas dejā un mūsdienu dejās par sasniegumiem jauniestudējumu, uzvedumu un dejas notikumu radīšanā, kā arī pedagoģiskajā un pētnieciskajā darbā. 

Dejas balvu rīko Latvijas Dejas informācijas centrs sadarbībā ar Kultūras ministriju. Dejas balvas sadarbības partneri un atbalstītāji: nodibinājums “Skatuves Mākslas Producentu fonds”, VSIA “Dailes teātris”, SIA “GuD Productions”, SIA “Practical studio”, Cablecam.lv, Latvijas sabiedriskie mediji LSM.LV, SIA “RIGA TOP HAIR”, SIA “BBrental”, SIA “fon Films”, SIA “Skrīveru Saldumi”, Latvijas balzama zīmols “Rīgas Prestige Cuvee”, Valmiermuižas alus darītava, garškopju kustība “Gardu Muti”, ziedu salons “Lizante”. 

© 2019 Latvijas dejas informācijas centrs