Sācies “Dejas balvas 2021–2022” skatītāju balsojums

LSM.lv sadarbībā ar Latvijas Dejas informācijas centru (LDIC) no 3. līdz 24. aprīlim aicina piedalīties “Dejas balvas 2021–2022” skatītāju balsojumā un izvēlēties divus iemīļotākos darbus kategorijās “Dejas iestudējums” un “Dejas notikums”.

Dejas balvas pasniegšanas ceremonijā, kas šogad norisināsies jaunatklātajā Rīgas cirkā 29. aprīlī, tiks piešķirtas divas LSM.lv skatītāju balvas, nu jau tradicionāli pasniedzot uzvarētājiem īpaši šim notikumam radītus traukus ar gravējumu. Ceremonijai varēs sekot līdzi tiešraidē Latvijas Sabiedrisko mediju platformā LSM.lv. Tā kā nominētie darbi ir ārkārtīgi dažādi, dalījums kategorijās “iestudējums” un “notikums” ir nosacīts. Par to lēma LDIC un Dejas balvas žūrija, vērtējot, vai darbs skatāms kā formā noslēgta izrāde, vai arī tam raksturīgs atšķirīgs formāts, plašāks konteksts un ietekme uz dejas nozares procesu. Skatītāju balsojumā visu žanru izrādes tiek vērtētas vienkopus, uzsverot apbalvojumu kā dejas nozari vienojošu notikumu.

Balsot par saviem favorītiem iespējams vienu reizi dienā LSM.lv platformā, autorizējoties ar savu sociālo mediju profilu vai e-pastu un izvēloties vienu darbu katrā kategorijā. 

Balsojums ilgs līdz 24. aprīļa plkst. 23.59. Pēc balsojuma beigām tiks izlozēts viens dalībnieks, kurš laimēs ielūgumus uz Dejas balvas pasniegšanas ceremoniju klātienē. Visi balsojuma dalībnieki automātiski tiek reģistrēti dalībai izlozē. Ar uzvarētāju sabiedrisko mediju portāls LSM.lv sazināsies personīgi nedēļas laikā pēc balsojuma beigām.

Pirms balsojuma veikšanas iepazīt nominantus plašāk iespējams Dejas balvas mājaslapā www.dejasbalva.lv

Ieskandinot Dejas balvas pasniegšanas mēnesi, tapusi arī ceremonijas video reklāma, kas aicina sabiedrību pievērst uzmanību Latvijas dejas nozares bagātīgajam notikumu klāstam pēdējo divu gadu laikā, kā arī būt līdzās māksliniekiem brīdī, kad tie saņem novērtējumu par ieguldīto darbu un sasniegtajiem mērķiem.

Šī gada ceremoniju veido režisore Paula Pļavniece, režisores asistents Rūdolfs Gediņš, dramaturgs Klāvs Mellis, scenogrāfe Liene Pavlovska, kostīmu mākslinieces Simona Veilande un Santa Matule, mūzikas autors Kārlis Tone, horeogrāfi Elza Leimane (balets), Ruslans Ļevčenko-Gladins (mūsdienu dejas), Lilija Lipora un Ilmārs Dreļs (skatuviskā tautas deja), mākslinieku apvienība IevaKrish (laikmetīgā deja), kā arī nomināciju video režisore Rūta Ronja Pakalne, video projekciju mākslinieks Toms Zeļģis un citi.

Dejas balva ir augstākais apbalvojums profesionālajā dejas mākslā. Reizi divos gados to piešķir baletā, laikmetīgajā dejā, skatuviskajā tautas dejā un mūsdienu dejās par sasniegumiem jauniestudējumu, uzvedumu un dejas notikumu radīšanā, kā arī pedagoģiskajā un pētnieciskajā darbā. 

Dejas balvu rīko Latvijas Dejas informācijas centrs sadarbībā ar Kultūras ministriju. Dejas balvas sadarbības partneri un atbalstītāji: nodibinājums “Skatuves Mākslas Producentu fonds”, VSIA “Rīgas cirks”, VSIA “Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris”, SIA “Magic Nebula”, SIA “Practical studio”, SIA “BBrental”, Latvijas Sabiedriskie mediji LSM.lv, SIA “RIGA TOP HAIR”, SIA “Skrīveru Saldumi”, “Rīgas Dzirkstošais bezalkoholiskais dzēriens”, garškopju kustība “Gardu Muti”, ziedu salons “Lizante”.

© 2019 Latvijas dejas informācijas centrs