Germans Ševčenko

Nominēts “Dejas balvai 2021–2022” kategorijā “Baletdejotājs” par lomām iestudējumos:

“Elle”

Laikmetīgās mūzikas un baleta izrāde “Elle” sasaucas ar visiem aktuālām tēmām – kas ir labais un kas ir ļaunais. “Nosodīta augstprātība, kas degradē naidā pret apkārtējiem cilvēkiem. Visas sabiedrības grēka smagums. Filozofa brīvdomātāja ceļš krustojas ar kritušā enģeļa ceļu. “Dies irae” un modernisma nihilisms atrod kopsaucēju senajā polifonijā. Klusu pie sevis lasītie psalmi raisa velnišķus smieklus. Vai ticība prevalē?” vaicā performances veidotāji.

Draugs Isajevs (“Ņižinskis”)

“Ņižinskis” ir horeogrāfa Marko Gekes laikmetīgā baleta izrāde par baletdejotāju un horeogrāfu Vaclavu Ņižinski. Tā atklāj Ņižinska dzīves nozīmīgākos brīžus uz skatuves un ārpus tās, parādot ciešo mākslas un neprāta saikni.
Desmit gadus Vaclavs Ņižinskis (1890–1950) bija leģendārā Sergeja Djagiļeva vadītā Krievu baleta (“Ballets Russes”) vadošais solists un horeogrāfs. Viņa virtuozie lēcieni un androgīnā harisma apbūra skatītājus, savukārt viņa pārdrošās horeogrāfijas provocēja skandālus. Mūža pēdējos trīsdesmit gadus mākslinieks pavadīja garīgās veselības ārstniecības iestādēs.
“Ņižinskis” pasaules pirmizrādi piedzīvoja dejas kompānijā “Gauthier Dance” Štutgartē 2016. gadā. Kopš tā laika iestudējums plaši izrādīts viesizrādēs visā pasaulē. 2017. gadā Marko Geke par šo iestudējumu saņēmis Itālijas dejas balvu “Danza&Danza” nominācijā “Gada labākā horeogrāfija”.

Žūrijas komentārs

Drosmīgs dejotājs, kuram ir spēja raudzīties uz skatuves telpu plašāk. Līdzsvarots un ekspresīvs. Mierīgs un intensīvs. Asprātīgs un uzticams. Personības daudzšķautņainība un  vēlme darīt vienmēr vairāk, nekā ir iespējams, raksturo Germana dejotāja būtību.

© 2019 Latvijas dejas informācijas centrs