Mākslu izglītības kompetences centrs “Nacionālā Mākslu vidusskola” Rīgas Baleta skola un Latvijas Kultūras akadēmijas Nacionālā Filmu skola

Nominācija “Dejas balvai 2021–2022” kategorijā “Ieguldījums dejas mākslā” par dokumentālo īsfilmu programmu “Baleta zvaigznājs”.

Neparastā sadarbībā starp Latvijas Kultūras akadēmijas Nacionālās Filmu skolas studentiem, Latvijas Nacionālo operu un Rīgas Baleta skolu tapusi dokumentālu īsfilmu programma par sešiem Latvijas baleta māksliniekiem, kas veltījuši savu mūžu baleta mākslas izkopšanai. Autoriem tika piešķirta pilnīga radošā brīvība, kopā ar filmu varoņiem meklējot svaigus un inovatīvus kinovalodas līdzekļus oriģinālu un jūtīgu portretfilmu radīšanā. Kino portretus par Ludmilu Turajevu-Šteinmani, Ināru Ginteri, Ausmu Dragoni, Valēriju Vikanovu, Marutu Grosbergu (Dingu), Intu Teikmani (Karuli) radījuši jaunie režisori Roberts Vanags, Edgars Kaupers, Elza Zorgevica, Reinis Ūbelis, Betija Zvejniece un Edvards Mikāls.

Īsfilmu programmas “Baleta zvaigznājs” reklāmas video

Žūrijas komentārs

Sešas portretfilmas par Latvijas baleta personībām, kuras reiz dalījušās savās zināšanās ar Rīgas Baleta skolas audzēkņiem. Īsfilmu sērija aktualizē svarīgu tēmu – baleta mākslai nepieciešamo nebeidzamo pārmantojamību, dejotājam uzsākot gaitas skolā, turpinot karjeru uz skatuves un vēlāk atgriežoties skolā nu jau kā pedagogam, lai sniegtu ieguldījumu nākamajās paaudzēs.

© 2019 Latvijas dejas informācijas centrs